v0.68 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Tvirtas, didele galva, ilgais sparnais ir uodega, apdaru panašus į didžiąją kuolingą. Gerai matoma geltonai juoda akis, piktdžiugiškai blizganti blyškiai ruožuotoje galvoje. Snapas gana trumpas ir tvirtas; geltonas, tamsiu galu. Sparnai ryškūs, juodos plasnojamosios plunksnos kontrastuoja su baltomis linijomis ir dėmėmis, gerai matomomis paukščiui skrendant; ant žemės, suglaudusio sparnus, matosi tik viena balta juosta. Vaikšto sėlinančiu žingsniu, bėga lygiai, į priekį ištiesęs galvą ir kaklą.
Nesupainiojamas. Skrenda gana lėtai, bet lengvai, neskubiai, bet galingai plasnodamas; skrendančio matosi ilga uodega ir išsikišusios kojos.
Paplitimo arealas yra prie Viduržemio jūros, stepėse, švelnaus vidutinio klimato ir sausuose žemyno regionuose. Gyvena ir sausose Atlanto vandenyno, Viduržemio jūros salose. Vengia įsikurti stačiai raižytose, tankiais ar aukštais augalais apaugusiose vietovėse, nemėgsta šalčio, smarkaus vėjo, drėgmės ir trumpų vasaros naktų šiauriniuose regionuose. noriai apsigyvena vandens telkinių ar užliejamų pievų kaimynystėje. Visais sezonais reikalavimai buveinei panašūs: matomumas į visas puses sausoje vietovėje turi būti geras ir nebūti kliūčių bėgant. Tinkamos buveinės yra (1) dykynės, vietomis apaugusios neaukšta žole; (2) kalvotos ganyklos, kuriose ganosi avys ar kiškiai, dažnai apaugusios kadagių grupelėmis; (3) didelės smėlio kopos ir smėlio plotai, kuriame auga netanki žolė; (4) išdžiūvęs molis ar purvas - plotai, susidarantys užliejus juos jūros ar upių vandeniui; (5) žvyro, smėlio ar dumblo salelės, sezoniškai nusenkančių upių pakrantės; (6) stepių, pusdykumių pakraščiai. Prisitaiko gyventi panašaus tipo dirbtinės kilmės buveinėse.