v0.68 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Truputį mažesnis ir gerokai trumpesnėmis kojomis už griciuką. Vidutinio dydžio ar didesnis, smailėjančiu, į viršų užriestu snapu, gana vienodu sparno raštu, gana žemai nuleistu kūnu, juostuota uodega. Skrydžio metu apdaras viršuje panašus į blyškesnių didžiųjų kuolingų. ♂ veisimosi apdaru rudas apačioje; abiejų lyčių ir jauniklių apdaras kitu metų laiku blyškesnis už griciukų, ryškiau marginta nugara.
Iš toliau gali būti painiojamas su blyškesniais didžiosios ar vidutinės kuolingos individais, bet snapas išlenktas į priešingą pusę. Ant žemės galima supainioti su griciuku, bet pastarasis aukštesnis ir grakštesnis, neturi laplandiniam griciukui būdingo sunkumo; skrendantį atskirti nuo griciuko lengviau dėl sparnų ir uodegos rašto.
Daugiausia peri žemutinėje Arktyje, bet apsigyvena ir toli šiaurėje, taip pat - subarktinėse zonose ir šiaurinėse žemyno pakrantėse. Dažniausiai peri pajūrio ruože žemutinėje tundroje, rečiau - sausumoje ar aukštesnėse vietose. Laplandijoje peri atvirose vietose, pelkėtose samanose prie miškų (kiek toliau nuo paties miško), dažnai tupi ant pavienių tokiose vietose augančių medžių.
Išperėjęs dažniausiai būna jūrų pakrantėse ar salose, prie seklių įlankų, sąsiaurių, smulkaus smėlio ir dumblinose vietose; nemėgsta akmenų, žvyro.