v0.68 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Šiek tiek mažesnis už eglinį kryžiasnapį, kiek silpnesniu snapu, mažesne galva ir ilgesne uodega, visumoje atrodo lieknesnis. Gana mažas, elegantiškas kryžiasnapis, labiau kikiliškos išvaizdos už eglinį kryžiasnapį ir baltos dėmės sparnuose panašios į kikilio. Suaugusio ♂ galva, mantija ir apačia raudona (bet neturi oranžinio atspalvio, būdingo kitiems kryžiasnapiams), juodus uodegą, sparnus ir mentikaulio sritį. ♀ atrodo šviesi, žalsvo atspalvio, labiau dryžuota galva ir kūnu nei eglinis kryžiasnapis, šviesesniu geltonai žalsvu antuodegiu ir pilvu. Jaunikliai turi baltus dryžius sparnuose.
Nesupainiojamas, jei gerai matosi baltas sparnų žymėjimas. Populiariausi šūksniai taip pat išskirtiniai. Skrydis lengvesnis už eglinio kryžiasnapio, kiek smailesni sparnai ir santykinai ilgesnė uodega, mažesnė galva ir lieknesnis kūnas panašesnis į kikilių. Judesiai tokie pat akrobatiški, kaip ir eglinio kryžiasnapio, bet mažiau nerangūs.
Pušinis kryžiasnapis daugiausia specializuojasi gliaudyt pušų sėklas, eglinis kryžiasnapis - eglių, o margasparnis - maumedžių.
Gali išgyventi vietose, kur auga daugelis spygliuočių, kartais, kai nėra kito pasirinkimo, išsimaitina uogomis ir kitų medžių žiedais, bet maumedis ir, kai kuriose vietovėse, eglė, yra pagrindiniai maistą teikiantys medžiai. Nors dažnai ir toli klajoja, neapsigyvena kalnuotose vietovėse, net jei ten ir apstu maistą teikiančių medžių. Dažniausiai gyvena tankiuose spygliuočių miškuose, kai kuriose vietovėse - miškų pakraščiuose ir atviresnėse vietose, netgi mažesnėse giraitėse.