v0.67 GW

Apus pallidus
[Caprimulgiformes • Apodidae]  (Clements)
LT Blyškusis čiurlys
EN Pallid Swift
DE Fahlsegler
RU Бледный стриж arba Стриж Паллидов
SE Blek tornseglare
LV Bālā svīre
FR Martinet pâle
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AA
Apibūdinimas

Panašaus dydžio kaip ir čiurlys, bet iš arčiau galima pastebėti aiškiai platesnę ir plokštesnę galvą, truputėlį stambesnę apimtį, platesnį pauodegį, truputį platesnius sparnus, truputį trumpesnę ir labiau užapvalintą uodegą; aiškiai didesnis už vienaspalvį čiurlį. Vidutinio dydžio rudas čiurlys, byškiai pilkai šviesia kakta, pastebimai šviesiu pagurkliu, kiek tamsesniu balnu ant nugaros, blyškesnėmis (pilkesnėmis ar smėlio atspalvio) plasnojamosiomis plunksnomis (iš viršaus); iš arti matosi šviesesnės bangelės ant kūno, šonuose ir ant sparnų (suaugusių paukščių ir jauniklių) - dėl to išvaizda atrodo 'pasišiaušus'.

Atskirti sudėtinga ne tik dėl to, kad labai panašus į čiurlį, bet ir dėl apdaro spalvos - labai panašus į kitas (vienspalves) vidutinio dydžio čiurlių rūšis. Dažniausiai atskiriamas nuo čiurlio pagal siluetų ir skrydžio skirtumus - lėčiau manevruoja, sunkiau plasnoja (lyginant su čiurlio 'švysčiojimu'). Nepaisant to, gerai atlieka staigius ir sudėtingus oro manevrus, dėl to skirtumai skrendant nėra tokie pastovūs.

Buveinė

Gyvena vietovėse, kurias renkasi ir čiurliai, tik kiek piečiau čiurlių populiacijos. Dažniausiai įsikuria pakrantėse, esančiose Viduržemio jūros kraštuose ar subtropinėse zonose. Kartais gyvena ir maitinasi kartu su čiurliais. Mažiau linkę kraustytis iš uolų į pastatus (kaip tai pastaruoju metu vis dažniau daro čiurliai), bet tai daro dažniau nei kalniniai čiurliai.

Panašios rūšys