v0.67 GW

Acrocephalus paludicola
[Passeriformes • Acrocephalidae]  (Clements)
LT Meldinė nendrinukė
EN Aquatic Warbler
DE Seggenrohrsänger
RU Вертлявая камышевка
SE Vattensångare
LV Grīšļu ķauķis
FR Phragmite aquatique
Statusas

Lietuvos Raudonoji Knyga: 2(V)

BirdLife: Pažeidžiami

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 250-300

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++
Apibūdinimas

Ne tokia stambi, kaip ežerinė nendrinukė, kiek trumpesniu snapu, galva dėl savotiško rašto atrodo pailgesnė, ne tokia plačia uodega smailesniu galu. Nedidelis paukštis, atrodo didele galva, retai pasirodantis, beveik visą laiką praleidžia apatinėje augalų dangos dalyje. Sunku pastebėti, beveik tokia pat slapukė, kaip ir žiogeliai. Turi labiausiai išmargintą galvą iš visų devynbalsių šeimos, su blyškios aukso spalvos ilgu antakiu, tokia pat viršugalvio juosta ir tamsiomis šoninėmis galvos juostomis. Priešingai nei ežerinės, meldinės apdare daugiau ryškesnių tamsių juostų, formuojančių dryžius, taip pat jos apačia dryžuota.

Geromis stebėjimo sąlygomis lengvai atpažįstama, bet trumpai iš pirmo žvilgsnio pastebėta gali būti maišoma su ežerine nendrinuke ir atvirkščiai. Reiktų patikrinti požymius: ne tik per viršugalvio centrą einančią juostą ir pilkšvas kojas (gali būti ir ežerinės nendrinukės jauniklių), bet ir ilgą, tamsią viršugalvio juostelę, pilkšvą antakį; ilgesnės ir ryškesnės juostos nugaroje, besitęsiančios antuodegyje ir uodegoje; kitokia uodegos struktūra. Skrenda lengviau; kaip ir ežerinė nendrinukė dažnai nyra į augaliją; antuodegis ir uodega atrodo siauresnė, nei ežerinės nendrinukės.

Buveinė

Gyvena drėgnose vietose, mieliau apsigyvena viksvų ir vilkdalgių tankumynuose, nei gluosnių ir nendrių. Ir vandenyje, ir sausesnėse vietose mieliau renkasi atviresnes vietas ir žemesnes žoles, nei aukštesnę augaliją. Gyvena vietose, kurių nevengia laibasnapė bei ežerinė nendrinukės. Nyksta dėl natūralių gyvenviečių mažėjimo (melioracija) ir padidėjusios konkurencijos dėl tų pačių gyvenviečių su ežerinėmis nendrinukėmis.

Panašios rūšys