v0.67 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Nedidelis baltas garnys, išsiskiriančiu atsikišusiu pagurkliu, trumpakaklis, santykinai trumpomis blyškiomis kojomis ir neilgu, stamboku snapu. Abiejų lyčių apdaras panašus. Veisimosi sezono metu, suaugusių apdare matosi rausvas ar gelsvas viršugalvio kuodas, pūkai apatinėje pagurklio dalyje ir mantijoje.
Iš arti nesupainiojamas, ypač vasarą, bet iš toliau panašus į mažąjį baltąjį garnį. Mažojo garnio ilgesnis ir laibesnis kaklas, ilgesni snapas ir tamsios geltonpėdės kojos. Dažnai būna netoli galvijų, vaikštinėja tarp jų kojų ar tupi jiems ant nugarų. Ne toks grakštus, kaip kiti mažesni garniai: atsikišusios plunksnos pasmakrėje, styrantis pagurklis, trumpas stambokas kaklas sutrauktas į pečius, keistai ištiestas į priekį ar įstrižai į viršų.
Gyvena šiltuose tropiniuose ir Viduržemio jūros regionuose; iš visų Europos garnių, šiam - vanduo buveinėse yra mažiausiai būtinas. Vaikšto dažniau nei braido; dienos metu dažnai nebūna prie vandens - būna ganyklose, stepėse, dirbamuose laukuose, alyvmedžių giraitėse, dažnesnis pievose nei pelkėtose ir drėgnose vietose, bet laisvai jaučiasi ir upių, tvenkinių ar ežerų pakrantėse, ryžių laukuose, kanaluose, baseinuose, įlankose.