v0.67 GW

Bucephala albeola
[Anseriformes • Anatidae]  (Clements)
LT Baltakuodė klykuolė arba Mažoji klykuolė
EN Bufflehead
DE Büffelkopfente
RU Гоголь-головастик arba Малый гоголь
SE Buffelhuvud
LV Mazā nira
FR Petit Garrot
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAA
Apibūdinimas

Nedidelė, kompaktiška jūrų antis didele galva ir mažu snapu. ♂ panašus į mažą klykuolę tik turi platų baltą ruožą užpakalinėje galvos dalyje. ♀ tamsiai pilkai rudas viršus, poilgis plonas baltas ruoželis po akimi, pilkšvai balta apačia. Skrendant matosi nedidelis baltas stačiakampis tamsaus sparno viduryje.

Didelė galva ir panašus apdaras primena klykuolę, bet galvos raštas išskirtinis. Elgesys panašus į klykuolės, tik aktyvesnė. Plaukia gerai, paneria lengvai, greitai pakyla ir skrenda nedidelius atstumus, nebėga vandeniu prieš pakildamos, kaip dauguma kitų jūrinių ančių. Skrenda, dažniausiai, žemai. Plasnojant sparnai "nešvilpia", lyginanat su kitomis Bucephala antimis.

Buveinė

Dažniausiai apsigyvena šiauriniuose kraštuose, prie vėsių vandens telkinių, ramių ar lėtai tekančių, pavyzdžiui, tvenkinių, ežerų, sujungtų kanalais, kurie yra miškingose lygumose - svarbu, kad šalia būtų tinkamų medžių su uoksais perėjimui; nedažnai apsigyvena plynose vietose ir peri pakrantėse. Žiemoja ir prie vidaus vandens telkinių, ir prie negilių jūrų pakrančių, įlankose, kur vandens gylis neviršija 5 m. Peri Šiaurės Amerikos šiaurinėje dalyje (nuo Aliaskos iki Kanados).

Panašios rūšys