v0.67 GW

Actitis hypoleucos arba Tringa hypoleucos
[Charadriiformes • Scolopacidae]  (Clements)
LT Paprastasis krantinis tilvikas arba Krantinis tilvikas
EN Common Sandpiper
DE Flussuferläufer arba Flußuferläufer
RU Перевозчик
SE Drillsnäppa
LV Upes tilbīte
FR Chevalier guignette
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 1000-2000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++
Apibūdinimas

Didesnis už juodakrūtį bėgiką, bet mažesnis už mažuosius Tringa tilvikus. Mažas, gana ilgu kūnu, trumpakojis, ilga uodega. Skrendant, sparne matoma balta juosta ir tamsus antuodegis (kaip Calidris), ant žemės - tamsi vienspalvė ruda nugara (kaip Tringa). Apačia balta, krūtinės šonai patamsinti. Krusčioja galvą ir kūną, judina uodegą, balsas skambus.

Ryški juosta sparne ir tamsus antuodegis gali priminti Calidris bėgikus, bet skrenda savotiškai, skiriasi ir balsas. Laikysena įvairuoja; dažniausiai gana horizontali. Atkreipia dėmesį bendras kūno ir uodegos ilgis, kaip ir uodegos, kūno krusčiojimai.

Buveinė

Peri įvairaus klimato buveinėse, kuriose auga skirtingi augalai, nuo vidutinio klimato zonų iki stepių ir Viduržemio jūros regionų; peri kalnuose iki 4000 m ir aukščiau. Vengia apledėjusių, snieguotų vietų ir didelio karščio zonų, bet nekreipia didelio dėmesio į kritulių kiekį, dienos ir nakties temperatūrų skirtumus, saulėtų ir apsiniaukusių dienų santykį, drėgmę ir vėjuotumą. Dažniau įsikuria prie švaraus vandens ežerų, upių, upeliukų - ypač mėgsta akmenuotas gana greitai tekančių upių ištakas.

Išperėję paukščiai lankosi prie visų rūšių gėlo tekančio ar stovinčio vandens telkinių, net labai mažų - balų, griovių, pilnų vandens, tvenkinukų, taip pat ir jūrų ar marių įlankų, akmenuotų pakrančių, uostų, dokų.

Panašios rūšys