v0.67 GW

Circus macrourus
[Accipitriformes • Accipitridae]  (Clements)
LT Stepinė lingė arba Stepes līja
EN Pallid Harrier
DE Steppenweihe
RU Степной лунь
SE Stäpphök
LV 
FR Busard pâle
Statusas

BirdLife: Populiacija mažėja

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRR
Apibūdinimas

♀ panašaus dydžio, kaip pievinė lingė; ♂ kiek mažesnis. Siaurais sparnais, lengvo sudėjimo, sudėjimu ir skrydžio maniera panaši į pievinę lingę. Suaugęs ♂ nesupainiojamas, pilkai baltu apdaru, tik sparnų galais, papuoštais pleišto formos juodais plėmais, panašiais į paprastojo kiro. Suaugusi ♀ labai panaši struktūra ir apdaru į pievinės lingės ♀, apdaru - ir į javinės lingės ♀.

Suaugusį ♂ geromis stebėjimo sąlygomis identifikuoti nesunku. ♀ ir jaunikliai painiojami su pievinėmis lingėmis. Nuo pievinės lingės ♀ atskiriami iš sparno apatinės pusės ir uodegos; stepinės lingės sparne dryžiai išdėstyti mažiau tvarkingomis linijomis. Uodega plačiai juostuota, bet labiau išplaukusiai link uodegos pagrindo. Jauniklių aiškiau kontrastuoja baltai gelsva juosta ant kaklo su tamsiu 'šaliku'.

Atskirti ♀ ir jauniklius nuo javinės lingės kiek paprasčiau, nes pastaroji didesnė, santykinai trumpesniais ir platesniais sparnais, ne tokios elegantiškos skrydžio metu. Javinės lingės antuodegyje daugiau baltos spalvos (atrodo, kaip baltas stačiakampis, o ne stepinės lingės U formos ženklas), kaklą juosianti šviesi apykaklė vos įžiūrima, nesimato juodos dėmės prie akies; suaugusios javinės lingės ♀ dažniausiai nesimato tamsios dėmės prie ausies, o jauniklių krūtinė smarkiai dryžuota. Skrenda panašiai, kaip pievinė lingė, bet ♂ skrenda geriausiai ir veržliausiai iš visų Circus.

Buveinė

Paplitimo arealas persidengia su pievinės lingės rytuose ir sausesnėse vietovėse; abi rūšys peri panašaus klimato juostoje. Dažniausiai peri sausose, žolėmis apaugusiose vietose. Patinka visiškai atviros vietovės, vengia savanų ir miškų. Kai kuriose vietose prisitaikė gyventi iškirstų miškų ar dirbamų žemių teritorijose, bet išlieka kintančių populiacijų grobio medžiotoja natūraliuose žolynuose.

Panašios rūšys