v0.67 GW

Corvus cornix
[Passeriformes • Corvidae]  (Clements)
LT Pilkoji varna arba Varna
EN Hooded Crow
DE Nebelkrähe
RU Серая ворона
SE Gråkråka
LV Pelēkā vārna
FR Corneille mantelée
Foto/balsas
Statusas

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 50000-70000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Sprandas, nugara, šonai, pilvas ir pauodegys pilki, iš arti gali matytis juodos juostos; pilka spalva apdarui dėvintis gali įgauti rusvą atspalvį. Juodas pagurklis krūtinės zonoje baigiasi juodais brūkšniais. Šiaurės ir centrinės Viduržemio jūros dalies, Turkijoje ir centrinėje Euroazijoje gyvenantis porūšis sharpii panašus į cornix, tik kiek mažesnis, silpnesniu snapu ir vos trumpesniais sparnais. Apdaras panašių spalvų, tik sudėvėtas blyškesnis, net rausvas. Irake gyvenančio porūšio capellanus paukščiai didžiausi, apdaro pilkos zonos šviesesnės, beveik baltos ir labai kontrastuoja su tamsiomis zonomis.

Jaunų paukščių apdaras panašus į suaugusių, tik pilkos zonos aiškiai rudesnės ir labiau dryžuotos viršuje. Hibridų su juodosiomis varnomis apdaras skirtingas, bet dažniausiai juodas arba su nedidelėmis pilkomis zonomis.

Buveinė

Paplitusi nuo subarktinių zonų iki Viduržemio jūros, stepių ir dykumų zonų, Karpatų ir Uralo. Dažnai įsikuria aukštesnėse vietovėse už juodąją varną; dažniau peri ant uolų, uolėtose pakrantėse; salose viržynuose, aukštapelkėse gali perėti ant žemės. Kaip ir juodoji varna, mėgsta įsikurti miškingose vietovėse, ypač - miškų pakraščiuose, giraitėse ir upių pakrantėse.

Panašios rūšys