v0.67 GW

Delichon urbicum arba Delichon urbica
[Passeriformes • Hirundinidae]  (Clements)
LT Paprastoji langinė kregždė arba Langinė kregždė
EN Common House-Martin arba Common House Martin arba House Martin
DE Mehlschwalbe
RU Воронок arba Городская лаcтока
SE Hussvala
LV Mājas čurkste
FR Hirondelle de fenêtre
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 200000-400000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++
Apibūdinimas

Kiek mažesnė už šelmeninę kregždę (jei nekreipt dėmesio į uodegą), galva ir kūnas neatrodo smulkesni dėl santykinai trumpesnių sparnų ir uodegos. Vidutinio dydžio, storakaklė kregždė, smarkiai kirpta uodega. Viršutinė dalis juoda su mėlynu atspalviu, platus baltas antuodegio ruožas; apačia balta. Jaunikliai daug blyškesni, pikšvi viršuje, sparnai pamarginti baltomis dėmelėmis.

Skraido lėčiau už šelmeninę kregždę ir dažnai aukščiau už pastarąją. Ant žemės krypuoja daug lengviau už šelmeninę kregždę, dažnai pakėlusi sparnus ir uodegą.

Buveinė

Palankiu oru maisto ieško skraidydama aukščiau už šelmeninę kregždę. Nors jau senokai adaptavosi lipdyti lizdus ant pastatų, tiltų ir kitokių dirbtinės kilmės objektų beveik visoje Europoje, kai kuriuose regionuose vis dar lipdo savo lizdus natūralaus akmens vietovėse, uolose, plyšiuose, ypač Šveicarijoje ir Kipre. Dažniau už šelmenines kregždes pasirengusi gyventi dideliuose miestuose, ne tik priemiesčiuose, bet ir miesto centre, jei oras grynas. Dažnai maisto ieško ir gyvena kartu su kitomis kregždėmis, bet labiau koncentruojasi aplink miestus ir išsirenka pastovias vietas, nelankydama kitų vietų. Vandens telkinio buvimas priimtinas, bet nebūtinas gyvenamosios vietos pasirinkime.

Panašios rūšys