v0.67 GW

Haematopus ostralegus
[Charadriiformes • Haematopodidae]  (Clements)
LT Eurazinė jūršarkė arba Jūrinė šarka arba Jūršarkė
EN Eurasian Oystercatcher arba Oystercatcher
DE Austernfischer
RU Кулик-сорока
SE Strandskata
LV Jūras žagata
FR Huîtrier pie
Foto/balsas
Statusas

Lietuvos Raudonoji Knyga: 3(R)

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 20-40

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++++++
Apibūdinimas

Vienas didžiausių braidžiojančių paukščių, apkūnus, ilgu snapu ir santykinai trumpomis kojomis. Viršus ir galva juodi, kontrastuojantys su balta sparnų apačia, pilvu ir pauodegiu. Kojos, akys ir snapas raudonos spalvos.

Nesupainiojama. Skrenda laisvai ir pasitikinčiai, gal ne taip sklandžiai, kaip kiti braidantys paukščiai; trajektorija lygi ir tiesi. Eisena laisva ir greita, ne tokia grakšti kaip kitų, ilgesnėmis kojomis, paukščių.

Buveinė

Mažai priklauso nuo klimato sąlygų, išskyrus tai, kad vengia apledėjimo, daugiau priklauso nuo maisto šaltinių - specializuojasi pakrantėse misti kietakiaučiais jūrų gyvūnais, pilvakojais moliuskais, gali maitintis ir minkštesniais bestuburiais, gyvenančiais žemėje ar jūrose. Perėjimo vietose turi būti saugios poilsio vietos, kurių nesiekia potvynio bangos, tinkamos lizdavietės ir netoli esančios maitinimosi vietos. Dėl šių reikalavimų pirmiausia apsigyvena pajūriuose, kuriuose gausu moliuskų, jūros kirmėlių ir vėžiagyvių ir juos galima rinkti atoslūgių metu. Kitos patrauklios buveinės yra žemyno sausumoje, prie ežerų, paupiuose ir panašiose vietose, kur gali maitintis kitokiu maistu.

Panašios rūšys

Nuorodų nėra.