v0.67 GW

Cecropis daurica arba Hirundo daurica
[Passeriformes • Hirundinidae]  (Clements)
LT Daūrinė šelmeninė kregždė arba Daūrinė kregždė arba Raudonjuostė kregždė
EN Red-rumped Swallow
DE Rötelschwalbe
RU Рыжепоясничная ласточка
SE Rostgumpsvala
LV Daurijas bezdelīga
FR Hirondelle rousseline
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
Apibūdinimas

Vidutinio dydžio kregždė, panaši savo forma į šelmeninę, bet stambesnė ir bukesniu snapu, šiek tiek trumpesniais ir labiau apvalesniais sparnų galais, trumpesne, bukesne uodega su ne tokiais siaurais, kaip šelmeninės, uodegos "kaspinais". Apdaras skiriasi nuo šelmeninės - neturi tamsios juostos ant kaklo ir kaštoninio pagurklio, uodegoje nėra baltų dėmelių, antuodegis šviesus su rusvu ruoželiu, juoda uodegos apačia (ne balta, kaip šelmeninės), kaštoninis sprandas. Skrenda lėčiau, dažniau sklendžia, nei šelmeninė.

Iš arti matomą atskirti nesudėtinga, bet iš toliau reikia įsižiūrėti atidžiau. Kartais supainiojama su langine kregžde, kurios antuodegis gali būti su rožiniu atspalviu arba su šelmenine, kurios apdaras išblukęs.

Buveinė

Gyvena vidutinėse platumose, stepėse ir Viduržemio jūros regione; pietvakarių Ispanijoje ir Kipro saloje dažnai randama jūroje esančiose aptrupėjusiose uolose. Lyginant su šelmenine kregžde, gyvena ir maitinasi toliau nuo žmonių ir dar nėra taip susijusi su žmogaus statiniais ar dirbtinėmis konstrukcijomis, išskyrus kelis regionus. Daug labiau priklausoma nuo pastovaus šilto klimato, mažiau prisitaiko prie staigių ar smarkių jo pokyčių. Žiemoja sausose Afrikos pievose ar miškų kirtimuose.

Panašios rūšys