v0.67 GW

Chroicocephalus genei arba Larus genei
[Charadriiformes • Laridae]  (Clements)
LT Laibasnapis kiras
EN Slender-billed Gull
DE Dünnschnabelmöwe
RU Морской голубок
SE Långnäbbad mås
LV Tievknābja kaija
FR Goéland railleur
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAA
Apibūdinimas

Šiek tiek didesnis už rudagalvį kirą, aiškiai ilgesniu nulinkusiu snapu, didesne kakta ir ilgesniu kaklu, smailėjančia uodega. Vidutinio dydžio kiras, tipiškas paukštis ilgu (ne laibu) snapu, nusvyrančiu nuo pailgesnės kaktos. Apdaras panašus į suaugusio rudagalvio kiro žiemos apdaru, tik galva vasarą visiškai balta, o kūno apačia turi rausvą atspalvį. Beveik baltos akys atrodo mažos ('aklos'). Nesubrendusio paukščio snapas ir kojos gelsvos.

Nuo rudagalvio kiro skiriasi galvos ir snapo forma, dažniausiai kiek ilgesniais kaklu ir krūtinės linija. Geriausiai skiriamas požymis yra išorinė sparno dalis: baltas sparno kraštas yra platesnis, juodi galai gerai matomi tik 5–6 plunksnų (7–8 rudagalvio kiro), tamsus plotas sparno viduje yra mažesnis. Skrenda panašiai kaip rudagalvis kiras, bet ne taip aktyviai (judriai); kiek platesnių sparnų mostai yra truputį lėtesni; gali atrodyti kuprotas.

Buveinė

Peri vidutinėse platumose ir piečiau žemyne, nuo vidutinio iki tropinio klimato zonose aplink Viduržemio jūrą, stepėse ir dykumų pakraščiuose. Daugiausia koncentruojasi prie užutekių žemumose, peri salose ir paplūdimiuose potvynių ir atoslūgių zonose prie vandenyno, seklių vandenų, įlankose ir žolėtose salelių pakrantėse prie jūrų, didelių upių deltose, dažnai - žuvėdrų kolonijose. Ne perėjimo metu dažniausiai būna netoli jūrų pakrančių.

Panašios rūšys