v0.67 GW

Alopochen aegyptiaca arba Alopochen aegyptiacus
[Anseriformes • Anatidae]  (Clements)
LT Egiptinė žąsis
EN Egyptian Goose
DE Nilgans
RU Нильский гусь
SE Nilgås
LV Ēģiptes zoss
FR Ouette d’Égypte
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
Apibūdinimas

Labiau panaši į antis, nei tikras žąsis, bet už antis didesnė, stambesniu snapu, nedailia galva, ilgesnėmis kojomis, statesne laikysena; pilkai raudonai rusva viršuje, blyškesne galva ir apačia, kaštoniniais 'akiniais', žiedu ant kaklo ir dėme ant pilvo, baltu sparno viršumi, matomu paukščiui skrendant.

Gali būti painiojama su rudąja antimi, kuri kiek mažesnė ir trumpesnėmis kojomis, šviesiai kaštoniniu apdaru ir neturi žymių apie akis. Gerai plaukia, aukštai iškilus iš vandens, noriai nardo, bet dažniausiai gyvena ant žemės ir vaikšto lengvai ir ramiai. Dažnai tupi ir būriuojasi ant medžių ar kitų iškilumų. Skrenda greitai, nors sparnais moja lėtokai, labiau skrendanti panaši į žąsis, nei antis.

Buveinė

Atsikėlė į Europą iš Afrikos. Daugiausia gyvena subtropikuose, beveik vien tik prie gėlo vandens telkinių žemyne - prie upių, netoli ežerų, tvenkinių. Vietinės populiacijos Europoje gyvena parkų tvenkiniuose, prižiūrimose vandens ar pakrančių vietose, alksniais ir karklais apaugusiose pelkutėse, ganyklose, pievose.

Panašios rūšys