v0.67 GW

Corvus corone
[Passeriformes • Corvidae]  (Clements)
LT Juodoji varna
EN Carrion Crow
DE Rabenkrähe arba Aaskrähe
RU Европейская чёрная ворона
SE Svartkråka
LV Melnā vārna
FR Corneille noire
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Apibūdinimas

Vos didesnė už kovą, gilesniu snapu, labiau lenktu antsnapiu, sunkesne, plokštesne galva, kiek ilgesniais sparnais (bet mažiau 'pirštuotais'), kiek ilgesne ir stačiakampesne uodega; ketvirčiu mažesnė už kranklį, aiškiai mažesniu snapu, nepasišiaušusia galva, ne tokiais pilnais sparnais, trumpesne, labiau kampuota uodega. Didelė, gana galinga, stambiu snapu, visa juoda. Neturi kovui būdingų 'kelnių'.

Juodus paukščius nuo kovo ar kranklio atskirti sunku; reiktų atidžiau apžiūrėti struktūrą ir būdingus bruožus, stebėti skrydį ir elgseną. Skrenda galingai, bet gana lėtai, pastoviai mosuojant (mostai kartais netvarkingi), tolygiai ir (dažniausiai) tiesiai; geba 'kyboti', bet tai reikalauja labai daug pastangų; sklando retai; veiksmai mažiau įvairūs už kovo. Eisena tolygi, tiesi, keičiama nerangiais šuoliais ar šoniniu šuoliuku; eisena labiau horizontali už kovo.

Buveinė

Dažnai įsikuria atvirose vietose su pavieniais medžiais, giraitėmis; dažnai maitinasi pakrantėse, prie įlankų, sūraus vandens pelkių. Pastaruoju metu Europoje įsikuria ir dideliuose miestuose, nors ir čia labiau mėgsta miškingesnius rajonus.

Panašios rūšys