v0.67 GW

Locustella luscinioides
[Passeriformes • Locustellidae]  (Clements)
LT Nendrinis žiogelis
EN Savi's Warbler
DE Rohrschwirl
RU Соловьиный сверчок
SE Vassångare
LV Seivi ķauķis
FR Locustelle luscinioïde
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 6000-10000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++
Apibūdinimas

Žymiai didesnis už margąjį žiogelį, proporcingai ilgesniais sparnais, didesnis už mažąją krakšlę, santykinai mažesne galva. Nedidelis devynbalsių šeimos paukštis, ne toks drovus, kaip mažesni žiogeliai, rudos spalvos apdaru labai primena Acrocephalus devynbalses.

Labiausiai paplitęs žiogelis. Lengviausia patyrusiems atskirt iš charakteringos giesmės, bet iš toli matant, gali būti supainiotas su: marguoju žiogeliu, kurio apranga neryškiai išmarginta (geriausia atskirt iš balso; mažesnis; trumpesniu snapu, dažniausiai gelsvesnių kojų); upiniu žiogeliu tamsiai rudu apdaru (atskiriamas iš balso, lengvai dryžuotos gerklės ir krūtinės, šviesaus pauodegio); rausvai rudu apdaru mažąja krakšle (atskiriama iš balso, uodegos formos, blyškesnių pilkų ar melsvų kojų, ir elgesio). Skrenda ne tiek smigdamas, kaip margasis žiogelis; gerokai išskleista uodega. Giedantis būna gerai matomas. Dažnai įsitaiso nendrių viršūnėse. Nendrių paukštis, neretai būna tose vietose, kur ir mažosios krakšlės ar margieji žiogeliai.

Buveinė

Peri prie pelkių, užliejamų pievų, ežerų pakraščiuose, kartais netgi gana gilių ežerų tokiose vietose, kurias žmogui galima pasiekti tik brendant. Dažniausiai sutinkamas seklaus vandens telkinių pakraščiuose, kur nendrės nėra labai tankios ir auga gluosniai, neaukšti medžiai ar atskiri krūmai. Retkarčiais sutinkami karklais apaugusiose pelkutėse, prie kurių nėra nendrių.

Panašios rūšys