v0.67 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
♂ aiškiai didesnis ir stambesnis už eglinį kryžiasnapį, išsiskiriančiu panašiu į papūgos snapu (snapo galai mažiau kryžiuoti nei eglinio), žema kakta arba jos beveik nėra, plokščias didelės galvos viršugalvis, storas kaklas, didelis pilvas, trumpauodegis; kai kurios ♀♀ ir jaunikliai kiek mažesni, ne tokiu giliu snapu ir aiškesne kakta, bet tokie pat storakakliai. Apdaras panašus į eglinio kryžiasnapio, tik suaugusių sparnai blankesni. Skrenda panašiai, kaip ir eglinis kryžiasnapis, tik ♂ atrodo sunkesniu priekiu.
Tipiškas didelis, storasprandis ir papūgos snapu ♂ nesupainiojamas, bet mažesni abiejų lyčių įvairaus amžiaus individai panašūs į didesnius eglinius kryžiasnapius. Tiksliam pažinimui, reikalinga atidžiai apžiūrėti snapo struktūrą ir įsiklausyti į balsą. Skrydis ir elgesys panašūs į eglinio kryžiasnapio, tik siluetas skrydžio metu kompaktiškesnis, sunkesnis (ypač priekinė dalis) ir galingesnis. Tupinčio ir (ypač) ant žemės laikysena mažiau vertikali už eglinio kryžiasnapio, siluetas ne tik sunkesnis priekinėje dalyje, bet ir storesnis pilvas, trumpesnė ir storesnė uodega.
Buveinė skiriasi nuo eglinio kryžiasnapio tuo, kad renkasi pušų miškus, paprastai brandžius ir atvirus, tiek pelkėtose, tiek ir sausose ar kalnuotose vietovėse. Kartais apsistoja mišriuose spygliuočių miškuose, bet juose turi augti ir pušys. Nors adaptuojasi gyventi pušynuose, nepaplinta tuose pušynuose, kuriuose gyvena egliniai kryžiasnapiai.