v0.67 GW

Melanocorypha calandra
[Passeriformes • Alaudidae]  (Clements)
LT Paprastasis stepinis vieversys arba Stepinis vieversys
EN Calandra Lark
DE Kalanderlerche
RU Степной жаворонок
SE Kalanderlärka
LV Stepes cīrulis
FR Alouette calandre
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 1-20

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRRR
Apibūdinimas

Kiek ilgesnis ir gerokai stambesnis už dirvinį vieversį, proporcingai platesniais sparnais, trumpesne uodega, žymiai stambesniu snapu. Didelis, tvirtas, plačiasparnis ir sunkiasnapis, neturintis kuodo vieversys.Viršutinė dalis ruda, dryžuota, apatinė - ne balta, mažai dryžuota, viršutinė krūtinės dalis su juodomis dėmėmis. Išsiskiria sunkus snapas, rusvai baltas antakis ir žiedelis aplink akį. Beveik juoda sparnų vidinė dalis apjuosta baltai; baltai apjuosti ir uodegos šonai

Labiausiai išsiskiriantis yra stepinio vieversio snapas (vienas didžiausių), stambiausias ir ilgiausiomis kojomis. Labai panašus į mažesnį dvidėmį vieversį. Skrenda laisvai, dėl didelių sparnų net galingai, bet ne taip vikriai, kaip dirvinis vieversys. Vaikšto ir laksto dažniau, nei šokčioja. Mėgsta tupėti krūmuose. Laikysena dažniausiai gana tiesi.

Buveinė

Dažniausiai gyvena lygumose, stepėse. Nevengia dirbamų ar įvairiomis žolėmis apaugusių laukų, žolėtų vandens telkinių įlankų. Vengia akmenuotų, žvyruotų vietovių, pusdykumių, bet toleruoja sausras ir ilgalaikius karštus periodus (iki 32°C). Kartais įsikuria krūmynuose ar retais ir neaukštais medžiais apaugusiuose plotuose.

Panašios rūšys