v0.67 GW

Merops apiaster
[Coraciiformes • Meropidae]  (Clements)
LT Europinis bitininkas arba Bitininkas
EN European Bee-eater arba Bee-eater
DE Bienenfresser
RU Золотистая щурка
SE Biätare
LV Bišu dzenis
FR Guêpier d’Europe
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRR
Apibūdinimas

Vidutinio dydžio vabzdžialesys, panašaus dydžio, kaip volungė, ilgu, lenktu snapu, ilga uodega, smailais (skrydžio metu) sparnais, geltona gerkle, blyškiai žaliai mėlyna apačia, kaštoniniu viršugalviu ir ruožu sparne, geltonai rudu antuodegiu, blyškiai žydrais su žalia sparnais. Sparno apačia šviesiai kaštoninė, apvesta juoda juostele. Labai spalvingas.

Suaugęs nesupainiojamas. Skrenda nepastoviai: tiesiai - staigus plasnojimas keičiamas lėkimu suglaudus sparnus; tai greitai, tai lėtai, tai šaudamas, tai leisdamasis - maždaug tokia skridimo trajektorija; medžiodamas vabzdžius nelanksčių sparnų plasnojimą kaitalioja sukimusi ratais, staigiai paplasnojant, kad išsaugotų aukštį ar sulauktų atskrendančio vabzdžio; migruodamas skrenda aukštai ir greitai.

Buveinė

Peri vidutinio klimato juostoje, šiltesniuose ir sausesniuose kraštuose, Viduržemio jūros regionuose, stepėse. Perėjimui reikia saulėtų, atvirų ir šiltų vietų, kuriose auga pavieniai medžiai, stepių lygumų, upių pakrančių. Skraidydamas gaudo didelius bestuburius, lengvai pakyla ir daug skraido. Urvelius lizdui įrengia stačiuose šlaituose: priemolyje, smėlyje, smiltainyje arba žemėje. Žiemos metu Afrikoje apsigyvena savanoje, lygumose, pievose, sausuose miškuose, ežerų pakrantėse ar dirbamose žemėse; vengia tankaus miško.

Panašios rūšys