v0.67 GW

Nycticorax nycticorax
[Pelecaniformes • Ardeidae]  (Clements)
LT Paprastasis naktikovis arba Naktikovis
EN Black-crowned Night-Heron arba Night Heron arba Black-crowned Night Heron
DE Nachtreiher
RU Кваква
SE Natthäger
LV Nakts gārnis
FR Bihoreau gris
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRRR
Apibūdinimas

Nedidelis, kresnas garnys stamboku snapu, gana trumpomis kojomis, išsiskiriančiu juodu viršugalviu ir nugara, pilkais sparnais ir kūnu, baltu veidu (suaugę). Jaunikliai kiek kitokie, labiau panašūs į baublį - tamsiai rudi viršuje, taškuoti šviesiai rudomis dėmelėmis, pilkšva apačia, juostuota tamsiai rudai.

Suaugę nesupainiojami, o jaunikliai panašūs į baublius, kurie yra didesni, aukso rudumo ir išmarginti juosvai.

Dieną slapstosi tankmėje, ypač lapuočių medžių; sutrikdyti trumpai karkteli, kaip kranklys, ir nuskrenda, kaip keršuliai, klegėdami. Prieblandoje išskrenda maitintis; skrendančio matyti trumpi, užapvalinti sparnai, kojos nedaug išsikiša už uodegos (kartais iš viso neišsikiša), nors sparnais mosuoja panašiai, kaip ir kiti garniai, jais dirba greičiau už daugumą; skrisdamas dažnai šūkčioja.

Buveinė

Paplitęs šiltose vidutinio ir subtropinio klimato zonose. Maitinasi sekliuose stovinčio ar lėtai tekančio gėlo vandens telkinių pakraščiuose - ežeruose, tvenkiniuose, upėse, įlankose, pelkėse, kitose drėgnose vietose, kartais sutinkamas sausesnėse pievose, laikinai užlietuose laukuose, užtvankose, kanaluose, ryžių laukuose. Gana dažnai būna medžiuose - ilsėdamasis ir perėdamas. Migracijos metu ar žiemą pasirodo pajūriuose, žymiai dažniau - ir sausesnėse vietose. Daug vaikšto, laipioja medžiais, kartais - plaukia; lengvai skraido, dažniausiai neaukštai, tik migracijos metu - gana aukštai.

Panašios rūšys