v0.67 GW
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Nedidelis, kresnas garnys stamboku snapu, gana trumpomis kojomis, išsiskiriančiu juodu viršugalviu ir nugara, pilkais sparnais ir kūnu, baltu veidu (suaugę). Jaunikliai kiek kitokie, labiau panašūs į baublį - tamsiai rudi viršuje, taškuoti šviesiai rudomis dėmelėmis, pilkšva apačia, juostuota tamsiai rudai.
Suaugę nesupainiojami, o jaunikliai panašūs į baublius, kurie yra didesni, aukso rudumo ir išmarginti juosvai.
Dieną slapstosi tankmėje, ypač lapuočių medžių; sutrikdyti trumpai karkteli, kaip kranklys, ir nuskrenda, kaip keršuliai, klegėdami. Prieblandoje išskrenda maitintis; skrendančio matyti trumpi, užapvalinti sparnai, kojos nedaug išsikiša už uodegos (kartais iš viso neišsikiša), nors sparnais mosuoja panašiai, kaip ir kiti garniai, jais dirba greičiau už daugumą; skrisdamas dažnai šūkčioja.
Paplitęs šiltose vidutinio ir subtropinio klimato zonose. Maitinasi sekliuose stovinčio ar lėtai tekančio gėlo vandens telkinių pakraščiuose - ežeruose, tvenkiniuose, upėse, įlankose, pelkėse, kitose drėgnose vietose, kartais sutinkamas sausesnėse pievose, laikinai užlietuose laukuose, užtvankose, kanaluose, ryžių laukuose. Gana dažnai būna medžiuose - ilsėdamasis ir perėdamas. Migracijos metu ar žiemą pasirodo pajūriuose, žymiai dažniau - ir sausesnėse vietose. Daug vaikšto, laipioja medžiais, kartais - plaukia; lengvai skraido, dažniausiai neaukštai, tik migracijos metu - gana aukštai.