v0.67 GW

Mareca americana arba Anas americana
[Anseriformes • Anatidae]  (Clements)
LT Amerikinė cyplė
EN American Wigeon
DE Kanadapfeifente arba Nordamerikanische Pfeifente
RU Американская свиязь
SE Amerikansk bläsand
LV Amerikas baltvēderis
FR Canard d’Amérique
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Apibūdinimas

Vidutinio dydžio, trumpakaklė, kompaktiška nenardanti antis, panaši į cyplę. ♂ kakta ir viršugalvis šviesūs, žalias ruožas galvos ir kaklo šone, galva ir kaklas pilkai taškuoti, rausvai rudas viršus, krūtinė ir šonai, baltas pilvas ir sparno kraštas, pauodegys juodas. Sparno apačioje, paukščiui skrendant, kartais matosi balti plotai. ♀ galva ir kaklas gelsvai rudi, gausiai taškuoti tamsiai rudai.

Blyškia galva, baltu sparno kraštu ♂ skiriasi nuo kitų rūšių, išskyrus cyplę, kurios ♂ kakta gelsva, galva rausvai ruda, o kūnas pilkas. Cyplės galva tamsesnė už kūną, o amerikinės cyplės - atvirkščiai. ♀♀ ir jauniklius žymiai sunkiau atskirti nuo cyplės, bet pastarosios galva dažniausiai rausvai ruda (niekada nebūna pilka ar smulkiai taškuota), šonai tamsesni. Balsas už cyplės žymiai silpnesnis.

Buveinė

Peri šiaurėje, žiemoja šilto klimato zonose - subtropinėse, kartais - tropinėse pakrantėse. Dažnai lankosi sekliuose žemyniniuose vandens telkiniuose, įlankose, deltose, gėlo vandens ežeruose, tvenkiniuose, upėse ir šalia esančiose pievose ar, kartais, grūdų laukuose. Peri ant sausos žemės, dažnai toli nuo vandens, kartais miške, bet dažniausiai - salose.

Panašios rūšys