v0.67 GW

Hydrobates leucorhous arba Oceanodroma leucorhoa
[Procellariiformes • Hydrobatidae]  (Clements)
LT Šiaurinis audrašauklis
EN Leach's Storm-petrel arba Leach's Storm Petrel
DE Wellenläufer
RU Северная качурка
SE Klykstjärtad stormsvala
LV Ziemeļu vētrasburātājs
FR Océanite cul-blanc
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAAAAAAAAAAAA
Apibūdinimas

Didžiausias ir liekniausias audrašauklis ilgais sparnais, kirpta uodega, juosvai rudu apdaru, tamsiausiu plasnojamose plunksnose ir uodegoje, balta ovalia dėme antuodegyje, padalinta pusiau tamsia juostele, lenkta blyškia juosta sparnuose.

Skrydis išsiskiria šuoliais, smigimais ore, nuolat keičiant greitį, kryptį, kartais sklandant ir atliekant viražus (kaip audronašos), plasnojant vietoje (kaip kirai), kartais - kaip žuvėdros. Netrepena ant žemės, kaip dauguma kitų audrašauklių. Retsykiais ramiai plūduriuoja jūroje. Dažniausiai neseka laivų, nors priskrenda arčiau, kai žuvies atliekos verčiamos iš laivo.

Buveinė

Dažniausiai gyvena vėsiuose ar šaltuose vandenyse subarkties zonoje arba keliauja vandenyno srovių maršrutais; daugiausia sutinkamas ne prie kranto arba prie žemyno kyšulių ir uolėtų pakrančių, bet, priešingai nei daugumas giminingų rūšių, ne veisimosi metu sutinkamas ir tropinėje ar subtropinėje Atlanto vandenyno dalyje, nedidelė dalis randama ir dar toliau pietuose, prie šaltesnių subantarkties jūrų. Ant kranto gali būti matoma išskirtinai tik perėjimo metu, kai susisuka lizdą negyvenamose vandenyno salose. Lizdui renkasi stačias uolas ar uolų plokštumas netoli prarajų, pasinaudoja natūraliais uolų plyšiais ar daubelėmis stačiuose šlaituose, atodangose, olomis minkštoje dirvoje ar skylėmis senose sienose ar griuvėsiuose.

Panašios rūšys

Nuorodų nėra.