v0.67 GW

Otis tarda
[Otidiformes • Otididae]  (Clements)
LT Tikrasis einis arba Didysis einis
EN Great Bustard
DE Großtrappe
RU Дрофа
SE Stortrapp
LV Lielā sīga
FR Grande Outarde
Statusas

BirdLife: Pažeidžiami

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRR
Apibūdinimas

Suaugęs ♂ - didžiausias iš einių, plačiausiais sparnais. ♂ bemaž pusantro karto didesnis už ♀. Didelis, tvirtas, įspūdingas einis, dėl pūpsančio kaklo ir iškeltos uodegos ♂ atrodo dar kresnesnis; skrendančio matosi gili krūtinė. Ant žemės atrodo trispalvis: melsvai pilka galva, cinamono spalvos kaklu, krūtinės šonais ir pamargintu viršumi, balta apačia ir sparno kraštu. Skrydyje, sparno apačia baltai pilka.

Skrendantis nesupainiojamas; nė vienas kitas einis neturi tiek daug baltos spalvos sparne, tokios pilkos galvos ir kaklo viršutinės dalies. Skrenda tolygiai plasnodamas plačiais sparnais - neskubiai, bet juda greitai. Eisena lėta, retkarčiais pagreitinama, pasibaidęs sutrumpina žingsnį ir juda greitai. Elgesys nervingas ir nepatiklus; besimaitinančio būrio elgesys ir pozos panašios į žąsų - keli paukščiai juda nulenkę galvas, o kiti žvalgosi. Subrendusios ♂♂ veisimosi metu irgi vaikšto iškėlusios uodegas.

Buveinė

Vidutinių platumų gyventojas, daugiausia gyvena stepėse, bet paplitęs ir šiaurėje, ir Viduržemio jūros regionuose. Gyvena lygumose, upių slėniuose ir kalvotose atvirose vietose. Vengia stačių ir akmenuotų vietų, dykumų, drėgnų ar užliejamų vietų, miškų, parkų ir vietų, kuriose gausiai auga medžiai. Anksčiau gyveno žolėtose stepėse ir kitose panašiose atvirose vietose. Žmogui plečiant dirbamos žemės plotus, apsigyveno dirbamose žemėse, kur auginami rapsai, kopūstai, liucernos. Sąmoningas persekiojimas, dažnas trikdymas (ganomi gyvuliai), transporto priemonių gausėjimas, žmonių gyvenviečių plėtimasis šiuo metu išgyvendino šį paukštį iš tų vietų (ypač, Europoje), kuriose jis anksčiau gyveno ir dabar populiacijos arealas yra suskaldytas. Sodinami krūmai, statomos tvoros, kasami grioviai dar labiau veja einius iš gyvenamų vietų. Gyvenamoje vietoje einiams reikia atviro vaizdo bent po 1 km į bent tris puses ir galimybės laisvai judėti ant žemės visomis kryptimis.

Panašios rūšys

Nuorodų nėra.