v0.67 GW

Periparus ater arba Parus ater
[Passeriformes • Paridae]  (Clements)
LT Juodoji zylė
EN Coal Tit
DE Tannenmeise
RU Московка
SE Svartmes
LV Meža zīlīte
FR Mésange noire
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 50000-100000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Šiek tiek mažesnė, ypač apie galvą, ir trumpesne uodega už mėlynąją zylę. Maža, gyva zylė, trumpa uodega, gana mažu snapu ir maža galva. Tamsiai ar pilkšvai žalia viršuje, rusva apačioje; galva juoda, sprandas ir skruostas balti, ant sparno dvi baltos juostelės.

Nesupainiojama, jei matosi sparnų žymėjimas ir galvos raštas, kartais painiojama su pilkosiomis zylėmis (iš apačios); tuomet svarbu įsidėmėti balsą, dydį, struktūrą ir pagurklį. Juodosios zylės santykinai mažesnė galva, krūtinė, už kitas zyles trumpesnė ir siauresnė uodega, proporcingai didesnė juoda dėmė pagurklyje. Skrydžiu labai panaši į mėlynąją zylę, gal tik kiek greitesniais sparnų mostais; staigiai neria tarp medžių viršūnių ir plazda palei lapus.

Buveinė

Gyvenamosios vietos pasirinkimą lemia kūno sandara - ilgos kojos ir nagai (priešingai nei mėlynosios zylės), taip pat plonas snapas labiau pritaikyti maitintis smulkiais vabzdžiais spygliuočių medžiuose. Beveik visur, kur gyvena, renkasi spygliuočių miškus, ypač eglynus. Ten, kur jų mažai, gali gyventi ir kituose spygliuočių miškuose. Nedažnai apsigyvena lapuočių miškuose - buko ar ąžuolų giraitėse.

Panašios rūšys