v0.67 GW

Parus major
[Passeriformes • Paridae]  (Clements)
LT Didžioji zylė
EN Great Tit
DE Kohlmeise
RU Большая синица
SE Talgoxe
LV Lielā zīlīte
FR Mésange charbonnière
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 500000-1000000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Penktadaliu stambesnė ir ilgesnė už mėlynąją zylę. Didelė zylė, gana ilga ir plačia uodega, gana sunkiu ir aštriu snapu ir didele nuožulnia galva. Apdaras žalsvas viršuje ir geltonas apačioje, juoda galva, baltais skruostais, juoda juosta kūno apačioje, centre, balta juosta tamsiuose sparnuose ir baltais uodegos kraštais.

Nesupainiojama; dydis ir juoda galva aiškiai skiriasi nuo mėlynosios zylės. Skrenda tolygiausiai iš zylių, lygintina su Sylvia devynbalsėmis pagal mostus, trumpus sparnų suglaudimus, šoninius manevrus, smigimus ir, kartais, forma su sunkia uodega.

Buveinė

Nemėgsta grynų spygliuočių miškų, labiau patinka mišrūs, daugiau atviri miškai, fragmentuotos medžių grupės ar net išbarstyti medžiai, negu gryni lapuočių miškai. Aukštutinė medžių laja mažiau svarbi, nei apatinės dalies tankumas ir trakas; labai svarbi augalija ant žemės, nes ten šios zylės daugiausia maitinasi. Dėl to gerai prisitaiko gyventi soduose, parkuose, kapinėse, atžalynuose, krūmynuose ar fermose, kur auga medžiai ir krūmai. Aukštis, kuriame maitinasi, varijuoja, priklausomai nuo sezono. Kaip ir mėlynoji, didžioji zylė lengvai prisitaiko gyventi žmogaus sukurtuose objektuose ir susirasti maisto netoliese; dėl to dažnai lieka žiemoti.

Panašios rūšys