v0.67 GW

Anas crecca
[Anseriformes • Anatidae]  (Clements)
LT Rudagalvė kryklė
EN Green-winged Teal arba Eurasian Teal arba Teal
DE Krickente
RU Чирок-свистунок
SE Kricka
LV Krīklis
FR Sarcelle d’hiver
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 1500-3000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++++++
Apibūdinimas

Maža, kompaktiška, trumpakaklė nenardanti antis ovalia galva ir siaurais, smailais sparnais. ♂ kaštonine galva, žalia, blizgia juosta per akį, apvesta šviesiomis linijomis, taškuota krūtine, pilku kūnu, horizontaliu baltu brūkšniu virš sparno, juodu ir rusvai geltonu pasturgaliu. ♀ be ypatingų požymių, margu rudu apdaru, prie uodegos matosi balta juostelė.

Mažiausia antis - tuo skiriasi nuo kitų nenardančių ančių; vasarą gali būti painiojama su dryžagalve krykle. Tamsia galva, pilku kūnu, juodai rudu pasturgaliu ♂ lengvai atpažįstamas net iš toliau. ♀ ir jauni paukščiai išsiskiria skrydžio metu tamsiu sparno priekiu, aiškiu žaliai juodu, apvestu baltai, veidrodėliu, trumpu kaklu ir kompaktiškesne už kitas mažas antis forma. Dailiai plaukioja; neria tik sužeista ar išsigandus. Ilsisi ne vandenyje, kartais ant įvirtusių rastų ar šakų. Pabaidyta, į viršų šauna beveik stačiai, skrenda greitai, mažais būreliais, dažniausiai žemai ir netvarkingai.

Buveinė

Peri vidutinėse platumose, nuo šaltų tundros pakrančių iki stepių miškų ir stepių, besiribojančių su dykumomis, bet pusdykumėse nedažna ir ją tenykščiuose vandenyse skaičiumi lenkia dryžagalvės kryklės. Dažniausiai apsigyvena prie mažų, atokių, izoliuotų tvenkinukų, užutėkių, lėtai tekančių upių, pakrančių vandens telkinių, dažnai suformuojančių pelkynus, ežerų ar upių sistemas. Netoliese augantys augalai turi sudaryti tankų aukštesnį sluoksnį, kurio priedangoje galėtų laisvai judėti. Migravimo metu ir žiemą dažnai apsilanko sekliose jūros įlankose, upių žiotyse, užliejamuose laukuose ir dirbtinės kilmės vandens telkiniuose - užtvankose, kuriose neauga ir neplauko augalai.

Panašios rūšys