v0.67 GW

Gulosus aristotelis arba Phalacrocorax aristotelis arba Leucocarbo aristotelis
[Suliformes • Phalacrocoracidae]  (Clements)
LT Kuoduotasis kormoranas
EN European Shag arba Shag
DE Krähenscharbe
RU Хохлатый баклан
SE Toppskarv
LV Cekulainais ūdenis
FR Cormoran huppé
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRR
Apibūdinimas

Vidutinio dydžio, plonu snapu jūrinis kormoranas tamsiai žaliu, beveik juodu apdaru, šviesiai geltona dėme prie snapo. Abiejų lyčių apdaras panašus; veisimosi sezono metu turi į priekį pasvirusį kuoduką.

Iš arti suaugusius lengva atskirt nuo didžiųjų kormoranų, o jaunikliai mažesni, lieknesni, daug plonesniu snapu ir jų apdare mažiau baltos spalvos, nors kartais turi baltą dėmę ant smakro. Iš toliau, gali būti sunku atskirti nuo didžiųjų kormoranų; kuoduotieji kormoranai mažesni, trumpesniu kaklu, mažesne galva; plasnoja greičiau už didžiuosius kormoranus.

Buveinė

Jūrų paukštis, retai nutolstantis toliau nuo kranto, dažnai būna prie uolėtų pakrančių ar salų, mėgsta gilesnius vandenis (išskyrus Viduržemio jūrą). Tik išskirtiniais atvejais atsiduria toliau nuo jūros pakrantės (giliau į žemyną ar į jūrą). Gerai jaučiasi ir šaltuose, ir šiltuose vandenyse, paplitimas nesiekia ledo zonų. Mėgsta ramesnius, nesūkuriuotus žvejybos plotus - kanaluose ar įlankose. Dažniausiai vengia upių žiočių, seklių smėlėtų ar dumblinų įlankų, gėlo vandens. Kaip ir didysis kormoranas, dažnai ilsisi ir džiovina sparnus, tvarko plunksnas ant pakrančių uolų, rifų, kalnų atbrailų, šlaitų; retai tupi ant medžių. Nors kai kuriose vietose gyvena kartu su didžiaisiais kormoranais, retai peri kartu su jais, dažniau pasirenka rifus ar seklumas, uolų atbrailas, uolų plyšius, akmenines plokštumas.

Panašios rūšys