v0.67 GW

Phasianus colchicus
[Galliformes • Phasianidae]  (Clements)
LT Medžiojamasis fazanas arba Fazanas arba Paprastasis fazanas
EN Ring-necked Pheasant arba Common Pheasant
DE Jagdfasan arba Fasan
RU Фазан
SE Fasan
LV Parastais fazāns arba Medību fazāns
FR Faisan de Colchide
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšis veisiama dirbtinai.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

♂ didesnis ir ilgesne už ♀ uodega. Maža galva, dažnai ilgu kaklu, ilga, smailėjančia uodega. ♂ apdaras spalvingas, margas ir žaižaruojantis; ♀ pilkai rudas, tamsiai pamarginta nugara, šonais ir sparnais, ruožuota uodega. Dažni hibridizacijos su kitomis fazanų rūšimis atvejai, pasitaiko ir šviesių ir labai margų individų. Daugumos galva žalio stiklo atspalvio, veidas raudonas, neplunksnuotas, aplink kaklą matosi balta juostelė.

Tipiškas ♂ nesupainiojamas; paukščiai, jei ir painiojami, tai tik su kitomis fazanų rūšimis. Pakyla staigiai plasnodamas tiesiais, gana stačiakampiais sparnais, pasklendžia, paplasnoja ir t.t.

Buveinė

Veisiasi tik šiltesniuose kraštuose. Gyvena ir žemumose, plačių upių slėniuose, ir kalnų papėdėse, sausuose aukštikalniuose be gilaus žiemos sniego ar smarkių šalčių. Kalnuose gyvena tik siauruose, medžiais apaugusiuose slėniuose ir tarpekliuose. Sausose žemėse gyvena tankmėse. Introdukuotas daugumoje Europos šalių; paukščiai dažnai kryžminami su iš skirtingų Azijos vietų atvežtais fazanais, dėl to yra labai didelė paukščių apdaro įvairovė. Dažnai maitinasi atvirose vietose ir dirbamuose laukuose.

Vasarą gali gyventi ir perėti toliau nuo miškų, bet paukščiai vengia vėjuoto, drėgno ir šalto oro, todėl žiemoti persikele į labiau nuo oro sąlygų saugančius miškus, nors labai maža dalis paukščių lieka gyventi atvirose vietose. Svarbu, kad gyvenamoje vietoje netoli būtų vandens telkinys, tegu ir pelkėtas nendrynas ar panašiais aukštais augalais apaugęs, smarkiai netvinstantis telkinys.

Panašios rūšys

Nuorodų nėra.