v0.67 GW

Phylloscopus borealis
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Arktinė pečialinda
EN Arctic Warbler
DE Wanderlaubsänger
RU Пеночка-таловка
SE Nordsångare
LV Ziemeļu ķauķītis
FR Pouillot boréal
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRR
Apibūdinimas

Dydis - per vidurį tarp didžiausių ankstyvųjų ir žaliosios pečialindų. Kūno sandara, jei ne kiek trumpesnė uodega, primena ankstyvąją pečialindą; lyginant su šiaurine pečialinda, turi stambesnį snapą, galvą ir kūną, ilgesne uodega ir pauodegio danga. Stiprus snapas, kampuotas viršugalvis, elipsinis kūnas, santykinai trumpa uodega. Vidutinio dydžio, liekna, bet tvirta, labai aktyvi pečialinda; skrendanti atrodo panašaus dydžio, kaip ir žalioji. Apdaras šviesiai žalias viršuje ir pilkšvai baltas apačioje, stipraus snapo pagrindas oranžinis-geltonas, ilgas, kylantis į viršų šviesus antakis, pusmėnulio formos juodas brūkšnys per akis, vienas ryškus, antras nelabai pastebimas skersinis šviesus ruožas sparnuose, šviesios kojos. Balsas išsiskiriantis.

Iš arti lengvai atpažįstama, atskiriama iš tvirto kūno sudėjimo, žalios ir baltos spalvų, ilgo antakio, siekiančio sprandą ir akies ruoželio, šviesių kojų; balsas netipiškas pečialindoms. Visgi, galima supainioti su šiaurine ir daug mažesne geltonbruve pečialindomis. Skrenda pastebimai tvirčiau ir greičiau, nei daugumas pečialindų. Vaikšto šokčiodama, tarsi sėlindama; matosi stiprumas ir didesnis, nei kitų pečialindų svoris; kūną laiko horizontaliai.

Buveinė

Dažniausiai apsigyvena spygliuočių miškuose, bet mėgsta ir beržynus, tuopas, žilvičius ir kitus plačialapius medžius bei krūmus, ypač augančius upių krantuose ar šalia vandens telkinių; kartais apsigyvena sausuose, negausiai medžiais apaugusiuose šlaituose.

Panašios rūšys