v0.67 GW

Phylloscopus collybita
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Pilkoji pečialinda
EN Common Chiffchaff arba Chiffchaff
DE Zilpzalp
RU Пеночка-теньковка
SE Gransångare
LV Čuņčiņš
FR Pouillot véloce
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 400000-800000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++
Apibūdinimas

Kiek mažesnė už ankstyvąją pečialindą, truputį bukesniu snapu, apvalesne galva, žymiai trumpesniais sparnais bet santykinai ilgesne uodega. Maža, lengva, pilnesne krūtine, ne tokia grakšti kaip ankstyvoji ir ne tokia liekna kaip šiaurinė pečialinda. Išskirtinai judina uodegą. Tamsiai rudas, šaltų atspalvių, kartais pilkas viršus, balta, kartais į gelsvumą apačia; dažnai supainiojama su šiaurine pečialinda dėl pilkšvesnio antakio, didesnio kontrasto tarp viršutinės ir apatinės apdaro dalių. Tamsi dėmė ant sparno atrodo kaip "papildomas" sparnas.

Išskyrus paukščius, kurie gieda savo giesmę, viena sunkiausiai atpažįstamų pečialindų rūšių; pilkosios pečialindos sparnai skrendant yra užapvalinti, o uodegos judesiai yra labai išskirtiniai - lengvas nuleidimas ir krustelėjimai į šonus, labiau išskirtiniai nei giminingų paukščių kilstelėjimas.

Buveinė

Miško paukštis. Mėgsta ne per daug tankią žemės dangą, vidutines ir aukštesnes įvairių rūšių žoles. Gyvena mišriuose ir lapuočių miškuose, parkuose, dideliuose soduose, kapinėse, miško pakraščiuose. Palyginus su ankstyvąja pečialinda, rečiau apsigyvena jaunesnių, žemesnių, tankių krūmų plotuose; miško paukštis, bet ne toks ištikimas jam, kaip žalioji pečialinda.

Panašios rūšys