v0.67 GW

Phylloscopus fuscatus
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Tamsioji pečialinda
EN Dusky Warbler
DE Dunkellaubsänger
RU Бурая пеночка
SE Brunsångare
LV Tumšais ķauķītis
FR Pouillot brun
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAAAAAAA
Apibūdinimas

Panašaus dydžio, kaip ir pilkoji pečialinda, snapas kiek ilgesnis, trumpesniais sparnais, ilgesne ir truputį užapvalinta uodega, ilgomis kojomis; aiškiai mažesnė (ypač apie galvą) ir kompaktiškesnė už storasnapę pečialindą. Maža, energinga pečialinda, aštriu snapu, gana trumpais, užapvalintais sparnais, gana ilgomis kojomis. Apdaras rudas viršuje ir rusvas, pilkšvai baltas apačioje, rusvai baltas antakis; suaugę paukščiai neturi geltonų ir žalių atspalvių. Pastoviai krusčioja sparnus ir uodegą.

Kaip ir storasnapė pečialinda, painiojama su pilkąja (ypač esant blogam apšvietimui), bet esant geroms sąlygoms ir stebint iš arti, išsiskiria šviesiu snapu, galvos raštu, tuo, kad apdare nėra geltonų (lengvai pastebima) ir žalių atspalvių, pastovus sparnų krusčiojimas, dažnas lengvas uodegos kilsčiojimas ir balsas yra išsiskiriantys.

Buveinė

Aptinkama lygumose ir užpelkėjusių upių slėniuose. Priešingai, nei dauguma pečialindų, išskyrus storasnapę, mažiau įsikuria brandžiuose medžiuose; dažniausiai randama tankumynuose atvirame miške, ataugančiuose po gaisro jaunuolynuose, karklynuose netoli upelių, tankiuose mažaūgiuose beržynuose.

Panašios rūšys