v0.67 GW

Phylloscopus inornatus
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Geltonbruvė pečialinda
EN Yellow-browed Warbler arba Inornate Warbler
DE Gelbbrauen-Laubsänger
RU Пеночка-зарничка
SE Tajgasångare
LV Dzeltensvītru ķauķītis
FR Pouillot à grands sourcils
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAA
Apibūdinimas

Kiek mažesnė už pilkąją pečialindą, dailesniu snapu ir kiek trumpesne uodega; šiek tiek didesnė už nykštukinę pečialindą; aiškiai didesnė už nykštuką. Maža, lengva ir labai aktyvi pečialinda, elgesiu primenanti nykštuką. Apdaras blyškiai žalsvas viršuje ir gelsvai baltas apačioje, antakis ilgas, blyškiai geltonas, turi du gelsvai baltus brūkšnius sparne.

Painiojama su sajanine ir nykštukine pečialinda ir su kai kuriomis didesnėmis pečialindomis (dėl šviesių brūkšnių sparnuose). Nepatyrę stebėtojai ją supainioja su nykštuku (pastarasis daug mažesnis, kompaktiškesnis, visumoje blyškesnis, neturi antakio ir brūkšnio per akis, bet sparnų raštas gali būti panašus). Skrenda lengvai, smigdama (primena ankstyvąją pečialindą siluetu ir veiksmais labiau, nei nykštukinę), iš bet kokio atstumo stebint, polėkis nepanašus į nykštuko; gali sklęst žemyn, gaudydama vabzdžius, bet kiek rečiau, nei tai daro nykštukinė pečialinda.

Buveinė

Aptinkama retuose miškuose su tankia žolių danga, dažnai prie upių, labiau mėgsta plačialapius miškus nei mišrius; labiausiai - beržus, tuopas, žilvičius, maumedžius. Randama soduose, parkuose, gatvių medžiuose.

Panašios rūšys