v0.67 GW

Phylloscopus schwarzi
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Storasnapė pečialinda
EN Radde's Warbler
DE Bartlaubsänger
RU Толстоклювая пеночка
SE Videsångare
LV Švarca ķauķītis
FR Pouillot de Schwarz
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAAAA
Apibūdinimas

Kiek didesnė už pilkąją pečialindą, žymiai stipresniu snapu, didesne galva, platesne nugara, stipresnėmis ir ilgesnėmis kojomis; tokio storumo, kaip didžiausios žaliosios ar arktinės pečialindos ir platesne uodega nei šios abi. Didelė, didele galva ir gerokai apkūni pečialinda, su išskirtiniu, panašiu į zylių, snapu, trumpais, užapvalintais sparnais, gana didele ir kiek užapvalinta uodega, ir išskirtinai sunkiomis, šiaudų spalvos kojomis. Apdaras subtiliai, bet gausiai išpuoštas: žalias ir žalsvai rudas viršuje, gelsvas ir rusvas apačioje, ilgas, sodrios kakavos spalvos antakis, tamsi akis ir juostelė per akį, šviesus blizgesys sparnuose, rusvai oranžinis pauodegys.

Iš pirmo žvilgsnio primena rudąją arba tamsesnę pilkąją pečialindas. Iš arti ir geromis sąlygomis nesupainiojama, sunkaus sudėjimo, išsiskiria aiškiu galvos raštu, atspalvių gausa apdare. Skrydžiu primena tošinukes: tiesus ar veržlus ir paprastai žemas, dažnai pasibaigiantis kritimu į dangą; trumpi, apvalūs sparnai kartais plazda. Aiškiai dažniau, nei kitos pečialindos (išskyrus rudąją) maitinasi ant žemės, migracijos metu irgi dažnai leidžiasi ant žemės.

Buveinė

Peri atviruose miškuose, aikštelėse, atvirumose, jaunuolynuose, medžių juostose šalia upių, ežerų krantų ir salose. Aptinkamos ir tankumynuose. Daugiausia laiko praleidžia žolėse, kyla į medžių viršūnes tik veisimosi metu; viršūnes išnaudoja kaip pakylą giesmėms, medžiai turi būti reti; retai gieda tankiuose miškuose.

Panašios rūšys