v0.67 GW

Phylloscopus sibilatrix
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Žalioji pečialinda
EN Wood Warbler
DE Waldlaubsänger
RU Пеночка-трещотка
SE Grönsångare
LV Svirlītis
FR Pouillot siffleur
Foto/balsas
Rex
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 500000-1000000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++
Apibūdinimas

Didžiausia iš pečialindų. Sparnai santykinai kiek ilgesni nei ankstyvosios ar arktinės pečialindų, sparno galiukai siekia gerokai už uodegos pradžios; stambesnė už arktinę pečialindą. Didelė, stipriu snapu, žaliu apdaro viršumi, geltonu antakiu ir krūtine, kontrastuojančia su balta kūno apačia, stipriomis gelsvomis kojomis. Lengviausiai atskiriama pečialinda, išskirtiniu apdaru ir balsu.

Nesupainiojama, apžiūrint iš arti, kai aiškiai matyti stambumas, ilgi sparnai, apdaro raštas ir švarios spalvos, gana ramus būdas. Kai kurios suaugusios ankstyvosios pečialindos gali turėti geltonesnes gerkles, nei likusi kūno apačia, bet jos neturi aiškios spalvinės ribos ant krūtinės ir kitų apdaro požymių, būdingų žaliosioms pečialindoms. Iš toli stebint, gali būti painiojama su šiaurine pečialinda, jei sunku nuspręst dėl dydžio (mažesnė), neaiškiai matyti antakis (ilgesnis), sparnai ar apačia (vienspalvė). Skraido lengvai, tuoktuviniuose skrydžiuose gali skristi panašiai (tik lėčiau) kaip drugeliai ar laumžirgiai; sklendžia ir krenta, gaudydama vabzdžius, labai gerai. Laikysena horizontali, uodega laikoma tiesiai, sparnai dažnai nuleisti.

Buveinė

Tikras miško paukštis. Skirtinguose arealuose pasirenka įvairius miškus, dažniausiai drėgnus, žemės danga gali būti ir tanki, ir reta; sutinkama lapuočių, mišriuose ir spygliuočių miškuose.

Panašios rūšys