v0.67 GW

Phylloscopus trochiloides
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Šiaurinė pečialinda
EN Greenish Warbler
DE Grünlaubsänger
RU Зелёная пеночка
SE Lundsångare
LV Zaļais ķauķītis
FR Pouillot verdâtre
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 1500-2000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++
Apibūdinimas

Dydžiu panaši į pilkąją pečialindą, ne tokia stambi, kaip ankstyvoji ir (ypač) arktinė pečialindos. Maža, liekna, grakšti pečialinda, bet ne tokia aktyvi ar drąsi, kaip arktinė. Apdaras pilkšvai žalsvas viršuje, neryškiai baltas apačioje, ilgas gelsvai baltas antakis (prie sprando dažnai užlinkęs), tamsus brūkšnys per akį, dažnai trumpas blyškus ruoželis sparne, pilkšvos kojos. Balsas išskirtinis.

Dėl panašumų su kitomis pečialindomis, retai vienareikšmiškai atpažįstama. Svarbu prisiminti, kad šiaurinė pečialinda (a) turi išskirtinį balsą, (b) kūnu ir elgesiu panaši į pilkąją pečialindą, (c) galvos ir veido raštas panašus tik į arktinės pečialindos, (d) stipriai raižyti sparnai, (e) beveik vientisai šviesi apačia, ko neturi pilkoji ir arktinė pečialindos, (f) tamsios kojos. Ilgiau stebint iš arti, nėra sunku atskirti nuo pilkosios pečialindos.

Aktyvi ir veržli, ir augalijoje, ir skrydyje; gali sklęsti ir gaudyti vabzdžius.

Buveinė

Medžių paukštis. Gyvena įvairių rūšių miškuose, bet mėgsta retumas, atviras aikšteles ar vietas prie tankumynų (bet ne juose). Labai mėgsta tupėti beržų ir drebulių viršūnėse. Aptinkama ir ne miške, jaunuolynuose, parkuose, retai - pievose.

Panašios rūšys