v0.67 GW

Phylloscopus trochilus
[Passeriformes • Phylloscopidae]  (Clements)
LT Ankstyvoji pečialinda
EN Willow Warbler
DE Fitis
RU Пеночка-весничка
SE Lövsångare
LV Vītītis
FR Pouillot fitis
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 400000-600000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++
Apibūdinimas

Ilgiu panaši į mėlynąją zylę, bet lieknesnė ir kiek elipsės formos; truputį didesnė ir aiškiai ilgesniais sparnais už pilkąją pečialindą. Maža, lengva, grakšti pečialinda, lengvai skraido ir aktyvi priedangoje. Apdaras paprastai pilkšvas ir šviesus, žalsvas viršus ir gelsvai balta apačia, geltonai baltas antakis (ne itin kontrastingas), ir (dažniausiai) geltonai rudos kojos. Balsas išskirtinis.

Pečialindos tarpusavyje yra panašios; ankstyvosios pečialindos, kaip ir kitų pečialindų, pažinimas reikalauja praktikos ir studijų. Ankstyvoji pečialinda yra labiausiai paplitusi. Giedantis ankstyvosios pečialindos ♂ yra lengvai atpažįstamas, nes jų giesmė yra kone lengviausiai atskiriama ir atsimenama iš visų paukščių. Negiedanti, ankstyvoji pečialinda tradiciškai painiojama su pilkąja, atskiriama nuo pastarosios iš santykinai švaresnių apdaro atspalvių, gerokai blyškesnių kojų, ir šūkčiojimų. Svarbu atminti, kad ankstyvoji pečialinda grįžta vėliau ir išskrenda anksčiau už pilkąją pečialindą, yra didesnė, nei vidutinė pečialinda, kūno forma galėtų būti aprašoma kaip smailiasnapė ir ilgu siluetu, ilgesniais sparnų galais, uodega, liekna užpakaline kūno dalimi. Be to, gana rami, išskyrus staigius išpuolius prieš kitus žvirblinius. Skrydis lengvas ir greitas; skrydžio metu siluetas tolygiai balansuotas, sparnai ir uodega atrodo ilgi, sparnai ne tokie apvalūs, kaip pilkosios pečialindos. Pastoviai kilsčioja uodega, bet nekrutina į šonus, kaip pilkoji pečialinda.

Buveinė

Rečiau linkusi apsigyventi miškuose, dažniau aptinkama krūmynuose, ataugančiuose plotuose. Priešingai, nei pilkoji pečialinda, noriai apsigyvena krūmokšniuose, atsodintuose kirtimuose, ir net tuose plotuose, kur nėra medžių. Apsigyvena miško atvirumose, jaunuose beržynėliuose miško pakraščiuose, viržynuose. Gyvena įvairiuose miškuose, ir lapuočių, ir spygliuočių; renkasi tuos, kuriuose daugiau vabzdžių; labiausiai mėgsta beržynus. Prisitaikanti rūšis, lengvai randa mažas ir besikeičiančias ekologines nišas, dėl to nemaža populiacija ganėtinai apsaugota nuo konkurencijos.

Panašios rūšys