v0.67 GW

Picoides tridactylus
[Piciformes • Picidae]  (Clements)
LT Tripirštis genys
EN Eurasian Three-toed Woodpecker arba Three-toed Woodpecker
DE Dreizehenspecht
RU Трёхпалый дятел
SE Tretåig hackspett
LV Trīspirkstu dzenis
FR Pic tridactyle
Foto/balsas
Statusas

Lietuvos Raudonoji Knyga: 2(V)

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 40-100

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Kiek mažesnis už didįjį genį, pusantro karto didesnis už mažąjį. Vidutinio dydžio, aštriasnapis, gana didele galva; ♂ viršugalvis geltonas. Juodai baltas apdaras išmargintas kitaip, nei Dendrocopos genių; apdare nėra raudonos spalvos. Veidas išvagotas juodomis linijomis; juodas sparnų vidurys atskiria baltą nugaros ir antuodegio zoną. Sparnų kraštai suliniuoti baltomis juostelėmis.

Iš arčiau nesupainiojamas. Nėra kitų genių, kurių šonai būtų suliniuoti, turėtų tokius juodus skruostus ir tokio juodumo sparnus. Skrenda panašiai, kaip mažasis genys. Maitinasi ne taip energingai, kaip kiti geniai, mėgsta ilgiau išbūti viename medyje. Nelabai baidosi žmonių.

Buveinė

Gyvenamos vietos yra dvejopos: pirma grupė gyvena žemumose, antra - kalnuose. Šiaurinės grupės nariai gyvena tankiuose spygliuočių miškuose (taigoje), mėgsta pavėsingas, drėgnas, kartais pelkėtas vietas ir tas vietas, kuriose daug mirusių medžių (po gaisro, sausrų) ar išvartų. Antroji grupė gyvena stačiuose šlaituose ir kalnuose, kur auga eglės. Lizdus suka šviesesnėse, net labai tankaus miško, vietose, kur vyko griūtys, siautė vėtros ir liko daug išverstų medžių. Retkarčiais randami atskirai augančiuose medžiuose, netoli kurių yra mažai išvartų.

Panašios rūšys