v0.67 GW

Picus viridis
[Piciformes • Picidae]  (Clements)
LT Žalioji meleta
EN Eurasian Green Woodpecker arba Green Woodpecker arba European Green Woodpecker
DE Grünspecht
RU Зелёный дятел
SE Gröngöling
LV Zaļā dzilna
FR Pic vert
Foto/balsas
Statusas

Lietuvos Raudonoji Knyga: 3(R)

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 500-800

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++++++++++++++++++++
Apibūdinimas

Ketvirčiu didesnė už pilkąją meletą, trečdaliu didesnė ir stambesnė už didįjį genį. Didelė, stipriu snapu, žaliu apdaru, geltono atspalvio apačia ir antuodegiu, akys baltos, viršugalvis raudonas, garsiu balsu. Abi lytys turi juodą kaukę prie akių ir juodus 'ūsus' (♂ ūsuose yra raudonos spalvos). Skrydis labai banguotas, margi sparnai mažiau pastebimi, nei žalsvai geltonas antuodegis.

Painiojama tik su pilkąja meleta. Už ją aiškiai didesnė ir stipresnė, žaliai-geltonas atspalvis matomas visame apdare; raudonas viršugalvis ir platūs 'ūsai' būdingi abiems lytims ir jaunikliams.

Buveinė

Gyvena nemigruodama vidutinio klimato juostoje, nuo netolimų ir šiltesnių šiaurinių kraštų iki Viduržemio jūros zonų. Daugumoje regionų, gyvena žemesnėse vietovėse nei pilkoji meleta, o dėl plintančio miškų retinimo - nuo nepaliestų miškų pasitraukia toliau už pilkąją meletą, ypač - vakariniame paplitimo ruože, ir apsigyvena parkuose, soduose, giraitėse, vynuogynuose, viržynuose su pavieniais medžiais, gyvatvorėmis, netgi vietose, apaugusiose sausais mažaūgiais krūmokšniais ar uolėtose vietovėse. Visose šiose vietovėse įsikuria beveik taip pat dažnai, kaip ir tradicinėse - atviruose ar nedideliuose lapuočių miškuose, mišriuose miškuose žolėtais pamiškiais ir nedideliais kirtimais.

Panašios rūšys