v0.67 GW

Pinicola enucleator
[Passeriformes • Fringillidae]  (Clements)
LT Paprastoji pušinė sniegena arba Pušinė sniegena
EN Pine Grosbeak
DE Hakengimpel
RU Щур
SE Tallbit
LV Ziemeļu svilpis
FR Durbec des sapins
Foto/balsas
Rex
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRRRRRR
Apibūdinimas

Ilgesnė už kitus kikilinius paukščius; kūno sandara panaši į juodagalvę sniegeną, tik didesnė. Labai didelė kikilinių atstovė, gana stambi, trumpu snapu, primenančiu juodagalvės sniegenos, ir slaptingu gyvenimo būdu. Apdaras visais metų laikais kažkiek primargintas, lyg palopytas, sparnai juodi, ryškios baltos juostos sparnuose, balti dryžiai plasnojamose plunksnose, juoda uodega; sparnų raštas primena margasparnio kryžiasnapio. Suaugusio ♂ apdaras "permerktas" raudona spalva, ♀ ir nesubrendusių paukščių - oranžine, geltona ir pilka. Jaunikliai nepanašūs nei į ♂, nei į ♀, tamsaus atspalvio viršuje, neryškūs, siauri sparnų brūkšniai, pelenų-rusvos spalvos viršumi, neaiškia geltona, rusva pamarginta gerkle ir krūtine.

Suaugusi nesupainiojama, didelė, aiškios sparnų baltos žymės, pilkas pilvas. Jaunikliai labiau painiojami dėl savo blyškaus apdaro, nepanašaus į suaugusius. Skrenda panašiai kaip kikiliai, bet išsiskiria dydžiu, ilgu siluetu, stiprūs sparnų mostai primena strazdą su ilga uodega; trumpais atstumais skrydis atrodo lėtas, bet skrendant ilgiau bangavimas tampa gilus ir galingas. Judesiai atsargūs. Keblioje situacijoje kilsčioja sparnus ir uodegą. Bendruomeniškas ir jaukus paukštis.

Buveinė

Gyvena visų rūšių medžiuose ir krūmuose - spygliuočių ir lapuočių. Dažniausiai miško paukštis, vasarą renka uogas krūmuotose vietose, kartais renka sėklas nuo žemės. Žiemą migruojantys paukščiai apsistoja ir miestuose, kur randa uogų medžiuose ar krūmuose. Ir geografiškai, ir gyvenamos vietos pasirinkimu - vienas mažiausiai lanksčių paukščių visame regione.

Panašios rūšys