v0.67 GW

Plegadis falcinellus
[Pelecaniformes • Threskiornithidae]  (Clements)
LT Rudasis ibis
EN Glossy Ibis
DE Sichler
RU Каравайка
SE Bronsibis
LV Brūnais ibiss
FR Ibis falcinelle
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRRRRRR
Apibūdinimas

Gana mažas, visas tamsus ibis lenktu snapu, ilgais kaklu ir kojomis. Apdaras tamsus, kaštonų, purpuro ir žalios spalvos blizgių atspalvių; kaklas ruožuotas baltai (žiemą). Jaunikliai blyškiai rudi ir žalsvi, apdaras neblizga.

Iš toliau primena tamsią didžiąją kuolingą, kuri yra panašaus dydžio ir panašiu snapu, bet rudojo ibio laikysena statesnė, eisena labiau primena garnių, apvalesni sparnai, ilgesnės kojos ir ilgesnis, labiau lenktas snapas.

Skrydžio metu staigius sparnų mostus keičia sklendimu; paukščiui būdingas ilgas lenktas snapas ir kiek nuleistos kojos, keistas, kiek susikūprinęs siluetas. Skrenda tiesiai, taip pat greitai, kaip ir girnovė, žymiai dažniau, nei panašaus dydžio garniai, mojuoja sparnais. Būriai skrenda kompaktiškomis grupėmis, dažniausiai išsirikiavę ilga linija, kuri rangosi ir banguoja; gali sklandyti ilgais atstumais.

Buveinė

Gyvena šiltesniuose kraštuose prie seklių ežerų, įlankų, užliejamose pievose, deltose, netoli upių, kartais prie seklių paplūdimių, melioruotose laukuose. Vengia gilių, greitai tekančių ar sūkuriuotų vandens telkinių. Kiekvieną dieną toli skraido iš maitinimosi į poilsio vietą ar lizdą, klajoja, skrisdamas ratais gana toli, dažniausiai grupelėmis. Netoleruoja žmogaus buvimo šalia, ypač perėjimo metu. Gyvenamos vietos mažėja dėl sausinimo darbų ir žmonių gyvenviečių plėtimosi.

Panašios rūšys