v0.67 GW
Lietuvos Raudonoji Knyga: 2(V)
IUCN Red List
Randami: LT
Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.
Daug mažesnė už paprastąją gagą, maždaug klykuolės dydžio. Gana maža, kompaktiška jūrų antis mažu, kiek nusvirusiu snapu, stačia kakta ir sprandu; gana ilga, smaila uodega (dažniausiai lieka nepanardinta į vandenį). ♂ galva balta, rusva apačia; ♀ be ypatingų apdaro bruožų, išskyrus sparnuose baltai apvestą mėlynai juodą veidrodėlį, matomą paukščiui skrendant; vandenyje geriausia atskirti iš formos.
♂ nesupainiojamas, skiriasi nuo Somateria ♂ juodos spalvos pasiskirstymu apdare (priekyje - nėra, daugiau viršuje ir užpakalyje). ♀ mažai tikėtina supainioti Somateria ♀, greičiau su klykuolės ♀, juodąja antimi ar nuodėgule; iš toliau stebint, vienintelis tikras požymis yra pakelta smaila uodega. Iš arčiau lengvai atpažįstama iš vienodo apdaro, veidrodėlio ir ilgesnių sparnų galų.
Daug aktyvesnė už paprastąją gagą, lengvai ir noriai vaikšto ant žemės, skrenda aukštai, kryptį būrys keičia sinchroniškai. Skrendančios sparnų švilpesys garsesnis už klykuolės.
Pastovios perėjimo vietos yra ties Arkties ir Ramiojo vandenyno susiliejimo vietomis. Kitaip nei paprastoji gaga, perėti nuo pakrančių pasitraukia po kelis kilometrus ir įsikuria pakrančių tundroje, nusėtoje skirtingo dydžio vandens telkinukais. Peri ant žemų kalvučių ir kauburėlių, durpių kalvų viršūnių, apsuptų pelkėtų vietų augalais - samanomis, viksvomis. Peri ir upių pakrantėse, apaugusiose viksvomis ir žolėmis; perėjimo metu mažiau už kitas gagas būna jūroje ir jūros pakrantėse. Gerai plaukia ir nardo švariame vandenyje, toliau nuo akmenuotų pakrančių, įlankose, į kurias įteka gėlas vanduo, tarp ledo lyčių ar šalia apledėjusio vandens ruožų.