v0.67 GW

Psittacula krameri
[Psittaciformes • Psittaculidae]  (Clements)
LT Kramerio žieduotoji papūga arba Žieduotoji papūga arba Kramerio papūga
EN Rose-ringed Parakeet arba Ring-necked Parakeet
DE Halsbandsittich
RU Попугай Крамера arba Ожереловый попугай
SE Halsbandsparakit
LV Krāmera papagailis
FR Perruche à collier
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
Apibūdinimas

Kūno dydžiu panaši į bitininką, tik labai ilga uodega, siekiančia iki 25 cm. Apvaliagalvė papūga, beveik vientisai blyškiai žaliu apdaru, ilga - ir tupint, ir skrendant - itin plona uodega. ♂ pagurklis ir sprandas apjuostas plona linija, juoda aplink pagurklį ir raudona ant sprando. ♀ ši linija mažiau pastebima, sodriai žalios spalvos. Snapas ir apvadas aplink akį tamsiai raudoni.

Nesupainiojama tarp laukinių ir vietinių paukščių, bet dažnai pasitaiko panašių spalvų ir išvaizdos nelaisvėje laikomų kitų rūšių pabėgusių paukščių. Skrenda galingai, staigiai mojant sparnais, kurie suteikia didžiagalviams smailėjančios formos paukščiams gana įspūdingą greitį. Skrendant, dažnai keičia kryptį ir staigiai nyra žemyn.

Buveinė

Gyvena tropinėse ir subtropinėse zonose. Vengia kalnuotų, uolėtų vietų, dykumų, užliejamų pievų ir tankių miškų, gyvena drėgnuose ir sausuose lapuočių miškeliuose, džiunglėse, soduose, dažnai - netoli žmonių. Nepaisant savo tropinės kilmės, paleisti ar pabėgę iš nelaisvės paukščiai sugeba ilgą laiką išgyventi vidutinio klimato zonose - ypač dažnai priemiesčių parkuose, dideliuose soduose. Išgyvena net gana atšiaurias žiemas ir varžosi dėl gyvenamosios vietos su vietinėmis rūšimis.

Panašios rūšys