v0.67 GW

Streptopelia turtur
[Columbiformes • Columbidae]  (Clements)
LT Paprastasis purplelis arba Ūbele
EN European Turtle-Dove arba European Turtle Dove arba Eurasian Turtle-Dove
DE Turteltaube
RU Горлица arba Обыкновенная горлица
SE Turturduva
LV Parastā ūbele
FR Tourterelle des bois
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 18000-20000

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++
Apibūdinimas

Penktadaliu mažesnis už pietinį purplelį. Gana mažas, grakštus purplelis vėduokliška uodega. Suaugusio sparno pagrindas šviesiai kaštoninis ar rusvai gelsvas, išmargintas tamsiomis dėmelėmis, melsvai pilkas sparno galas, baltai juoda spalva papuošta uodega. Jauni paukščiai ne tokie išsiskiriantys, bet uodegos raštas ir jų toks pats.

Sunkiausiai atpažįstamas iš visų purplelių. Gali pasitaikyti hibridų su pietiniais purpleliais. Skrenda greitai ir grakščiai, veržliai, neritmiškai plasnojant (dėl to lengvai gali keisti greitį ir skrydžio trajektoriją).

Buveinė

Vengia vėjuotų, drėgnų vietų, nemėgsta apsiniaukusio oro ir šalčių. Mėgsta pakankamai sausas, saulėtas, nevėjuotas vietas. Netoliese turėtų būti vandens telkinys, įvairi žemės danga, taip pat atvira žemė. Europoje vengia kalnuotų vietovių. Nors toleruoja žmogaus buvimą šalia, vengia perėti miestuose ar visai šalia jų, taip pat šalia fermų. Maitinasi ant žemės, bet kitu metu dažniausiai būna medžiuose, mėgsta neaukštus medžius ir krūmus, ypač - gudobeles.

Panašios rūšys