v0.67 GW

Tarsiger cyanurus
[Passeriformes • Muscicapidae]  (Clements)
LT Paprastoji mėlynuodegė arba Mėlynuodegė
EN Red-flanked Bluetail arba Orange-flanked Bush-Robin
DE Blauschwanz
RU Синехвостка
SE Tajgablåstjärt arba Blåstjärt
LV Rudsānu zilastīte
FR Robin à flancs roux
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
AAAAAAAAA
Apibūdinimas

Dydžiu ir sandara panaši į liepsnelę, tik kiek trumpesniu snapu ir ilgelėsne uodega. Maža, gana kompaktiška, išvaizda primena liepsnelę ar raudonuodeges; elgesiu primena musinukes. Tipiškas ♂ spalvingas, žvilgančio mėlynumo apdaru viršuje, pilku ir baltu apačioje, įvairaus ilgio balsvu antakiu ir ligoka rausvai ruda juosta šone. ♀ ir blyškesnis ♂ rusvu viršumi, turi blyškų žiedelį aplink akį, tamsesne, melsvo atspalvio uodega; apačia balkšva, pagurklis švarus, paryškintas ruda krūtine ir ornažiniais šonais. Jaunikliai panašūs į ♀, tik šviesiai dėmėti, tamsiai išmarginta krūtine ir šonais.

Nesupainiojamos, jei gerai matosi oranžiniai šonai, bet ♂ iš nugaros, ♀ ir jauni paukščiai panašūs į mėlynąją lakštingalą. Eisena, tupėjimas ir priekis panašūs į liepsnelės, vaizdu iš nugaros ir skrydžiu primena paprastąją raudonuodegę, medžioja panašiai kaip kiauliukės, uodegos krusčiojimais ir vabzdžių gaudymu ore primena musinukes, dažniausiai laikosi aukštai medžiuose ir niekada ilgam neužtrunka ant žemės (kaip mėlynoji lakštingala). Skrenda laisvai ir lengvai, sklandžiai mosuoja sparnais ir skrenda kiek nuleidusi uodegą. Eisena aiškiai pasišokinėjanti - ir ant šakų, tankumynuose, ir ant žemės. Pastoviai krusčioja sparnus ir skėsčioja uodegą, kaip kiauliukė.

Buveinė

Gyvena žemyno viduryje ir aukštutinėse platumose, tik miškuose ir kalnų zonose, tankiuose samaninguose spygliuočių miškuose, tankiausiai - taigoje, drėgnose vietose, kur po medžiais auga žolės.

Panašios rūšys