v0.67 GW

Tringa nebularia
[Charadriiformes • Scolopacidae]  (Clements)
LT Žaliakojis tulikas arba Tlitlis
EN Common Greenshank arba Greenshank
DE Grünschenkel
RU Большой улит
SE Gluttsnäppa
LV Lielā tilbīte
FR Chevalier aboyeur
Foto/balsas
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++++++
Apibūdinimas

Didžiausias tilvikas, kiek didesnis už raudonkojį tuliką. Didelis, gana sunkus ir aukštas, tvirtu, kiek užlenktu į viršų, snapu ir dažniausiai žaliomis kojomis. Beveik ištisai pilkas viršuje ir baltas apačioje, tamsokais vienspalviais sparnais, ilga, pleišto formos balta juosta nugaroje, matoma paukščiui skrendant.

Skrydžio metu painiojamas retai; skrisdamas dažnai šūkčioja ir atskiriamas iš balso. Ant žemės, kai nesigauna tinkamai įvertinti dydžio, atpažinti sunkiau; primena kūdrinį tilviką. Mostai dažnai gilesni ir plastiškesni už raudonkojo tuliko, ypač įsibėgėjant, o sparnai už pastarojo ne tik ilgesni, bet ir siauresni, smailesniais galais.

Buveinė

Peri piečiau tundros, taigoje, miškuose, įsiterpiančiuose į stepes, netolimoje šiaurėje. Vengia kalnų, plikų ir skurdžia augalija apaugusių dykynių, uždarų miškų ar tankios ir aukštos augalijos. Patinka daugiau ar mažiau atviros vietos, atokiau nuo žmonių veiklos, nevengia pavienių medžių ir atvirų plotų, vietomis apaugusių krūmokšniais ar spygliuočių giraitėmis.

Migracijos metu paukščiai dažnai sustoja užliejamuose laukuose, išdžiūvusiuose ežeruose, pelkėse, jūrų pakrantėse, jei jos ne per daug uolėtos ir akmenuotos, tvenkiniuose, įlankose, dumblinuose ar smėlėtuose užutekiuose, prie upių, ežerų, užtvankų.

Panašios rūšys