v0.67 GW

Tringa stagnatilis
[Charadriiformes • Scolopacidae]  (Clements)
LT Kūdrinis tilvikas
EN Marsh Sandpiper
DE Teichwasserläufer
RU Поручейник
SE Dammsnäppa
LV Dīķu tilbīte
FR Chevalier stagnatile
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 0-5

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
++RRR++++
Apibūdinimas

Stambumu prilygsta tikučiui, bet kojos labai ilgos; trečdaliu mažesnis ir lieknesnis už žaliakojį tuliką. Aiškiai ilgakojis, adatos formos snapu, blyškiu veidu, baltu, pleišto formos ruožu nugaroje. Visais sezonais apdaro viršus rusvai pilkas, smarkiai išmargintas juosvai vasaros metu. Sparnai iš viršaus tamsūs, kontrastuojantys su antuodegiu ir nugaros ruožu. Tamsus ruožas nuo peties sparno kraštu link sparno galo dažniausiai matomas, paukščiui būnant ant žemės.

Panašus į tikutį ar tamsųjį tilviką, bet ant ilgų kojų stovi aukščiau už kitus mažus ar vidutinio dydžio Tringa atstovus; grakštumą paryškina liaunas snapas ir kojos. Skrenda panašiai, kaip tikutis, labai staigiai ir veržliai pakyla; kojos skrendančio aiškiai išsikišusios už uodegos. Laikysena vertikalesnė už giminingų rūšių, ypač sunerimus, kai kinkuoja galva, krusčioja kaklą ir sparnus.

Buveinė

Peri giliau žemyne, vidutinėse platumose - nuo stepių iki šiaurinių zonų. Peri prie upių ir daubose; beveik visada - atvirose užliejamose pievose, prie ežerų, tvenkinių, upelių, pelkių - kai kuriose vietose pakanka ir labai mažų vandens telkinių. Žiemą gyvena atvirose pelkėse, pelkėtuose gėlo vandens telkinių pakraščiuose, prie tvenkinių, upių užutėkiuose, ryžių laukuose ir panašiose vietose.

Panašios rūšys