v0.67 GW

Tringa totanus
[Charadriiformes • Scolopacidae]  (Clements)
LT Raudonkojis tulikas
EN Common Redshank arba Redshank
DE Rotschenkel
RU Травник
SE Rödbena
LV Pļavu tilbīte
FR Chevalier gambette
Foto/balsas
Statusas

Lietuvos Raudonoji Knyga: 2(V)

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

~ 600-800

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
+++++++++++++++
Apibūdinimas

Šiek tiek mažesnis ir kompaktiškesnis už tamsųjį tilviką, daug trumpesniu snapu ir kojomis; mažesnis ir lieknesnis už žaliakojį tuliką. Vidutinio dydžio tilvikas žalsvai rudu apdaru, gana ilgomis raudonomis kojomis ir snapu, baltais sparno kraštu, juostele nugaros viduryje ir antuodegiu, muzikaliu balsu. Krūtinė ir viršus gausiai išmarginti veisimosi metu, daug lygesnis raštas kitu metu.

Skrydžio metu gana lengvai atskiriamas; panašus sparnų raštas yra terekijos, tik jos snapas riestas į viršų, o kojos geltonos ir trumpesnės. Dažniau painiojamas su kitais Tringa paukščiais ant žemės. Skrenda panašiai, kaip jo gentainiai. Sklęsdamas, kartais net plasnodamas, sparnus laiko žemiau kūno linijos.

Buveinė

Peri daugiausia vidutinio klimato zonoje ir stepėse, bet paplitęs iki šiaurinių zonų ir Viduržemio jūros regionų. Apsigyvena šlapiose ir drėgnose pievose atvirose ir lygiose vietovėse. Veisimosi metu priklausomas nuo vandens kiekio ir gerai įmirkusios dirvos, dėl to apsigyvena įdaubose, prie ežerų ir upių, kitose drėgnose vietose, kur neauga tanki aukšta vandens augalija ir nėra tankių krūmų bei medžių. Dažnai tupi ant stulpų, krūmų, medžių, sienų ir namų, esančių lizdinėje teritorijoje.

Išperėjęs dažnai persikelia prie pajūrio pakrančių ir maitinasi neapžėlusiose dumblinose įlankų atkarpose, iškyšuliuose. Linkęs apeiti akmenuotas, žvyruotas, uolėtas pakrantės dalis ir gryno smėlio paplūdimius. Žemyno gilumoje susiburia grupėse prie kanalų ar ežerų ir upių pakrantėse. Braidžioja, kartais ir plaukia.

Panašios rūšys