v0.67 GW

Turdus torquatus
[Passeriformes • Turdidae]  (Clements)
LT Baltagurklis strazdas
EN Ring Ouzel
DE Ringdrossel
RU Белозобый дрозд
SE Ringtrast
LV Apkakles strazds
FR Merle à plastron
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRR
Apibūdinimas

Truputį mažesnis už juodąjį strazdą, ne toks kresnas, kiek ilgesniais sparnais. Vidutinio dydžio, nenustygstantis strazdas; apvalia galva, bet šiaip gana kampuotas, turi aiškiai ilgą, aštriakampę uodegą. Nuo kitų strazdų skiriasi 'aprūkusiu' apdaru, baltu (♂) ar pilku (♀) plačiu brūkšniu krūtinėje (jaunikliai neturi) ir sparno krašte, daugiau ar mažiau matomu pilku raštu apačioje, ypač matomu žiemos ir pirmamečių apdare. Pilkas sparno kraštas ir apačios raštas labiau ryškus Alpių ir rytų porūšių apdaruose.

Suaugusius ♂ ir ♀ galima supainioti nebent su dalinai albinosu juoduoju strazdu. Nesubrendę paukščiai dažniau painiojami su juoduoju strazdu; nuo pastarojo skiriasi forma, visuomet pilkesniais (už juodojo strazdo) sparnais, blyškiais sparnų kraštais, nelabai matomais skrendant, bet visumoje sudarančiais pilkai rudo ploto įspūdį, ir balsu. Skrenda lengvai, greitai ir tiesiai; skrydyje nėra juodajam strazdui būdingo neryžtingumo.

Buveinė

Toleruoja stiprius vėjus ir lietų, vengia ledo ir amžino sniego zonų. Gyvena atviruose durpynuose ar pelkėtose, kalvotose lygumose, kur medžių yra nedaug, taip pat mažose uolose, prie didelių ritulių, raižytose vietovėse, kartais atviruose spygliuočių miškuose. Žiemoja Afrikoje.

Panašios rūšys