v0.67 GW

Anthus petrosus
[Passeriformes • Motacillidae]  (Clements)
LT Uolinis kalviukas arba Kalninis kalviukas
EN Rock Pipit arba European Rock Pipit
DE Strandpieper
RU Береговой конёк arba Скальный конек
SE Skärpiplärka
LV Akmeņu čipste
FR Pipit maritime
Statusas

IUCN Red List

Randami: LT

Lietuvoje peri

Rūšies perėjimo faktai Lietuvoje neužfiksuoti.

Buvimas Lietuvoje
Mėnuo
123456789101112
RRRRRRR
Apibūdinimas

Kiek didesnis už pievinį kalviuką, stipresniu ir ilgesniu snapu bei kojomis, pilnesne uodega. Gana didelis, tvirtesniu kūnu nei mažesnieji kalviukai. Viršutinė kūno dalis, kaip ir vandeninio kalviuko, yra lygiau išmarginta, tamsus snapas ir kojos, skiriasi pilkos spalvos išorinės uodegos plunksnos, pilkšvi posparniai ir smarkiai brūkšniuota apatinė dalis.

Tamsios kojos ir snapas, balsas yra išskirtiniai, bet kartais painiojamas su pieviniu ir rudakakliu kalviukais, kurie gyvena panašiose vietose. Sunku atskirti nuo vandeninio kalviuko. Skrydis lengvas ir užtikrintas, priešingai nei neryžtingas pievinio kalviuko; nešokčioja skrisdamas kaip kiti didesni kalviukai. Skrendančio siluetas pilnesnis ir platesne uodega nei mažųjų kalviukų ir ne tokia ilga uodega, kaip didžiųjų. Tuoktuvių skrydis panašus į pievinio kalviuko, tik dažniausiai kyla ir leidžiasi ant akmens. Eisenoje nėra ilgo bėgimo, būdingo didesniems kalviukams.

Buveinė

Pakrančių paukštis. Gyvena neaukštose, uolingose jūrų pakrantėse. Vengia labai atvirų, vėjuotų vietų, taip pat tų, kurios dažnai aptaškomos sūriu vandeniu ar kuriose dažnai ir smarkiai lyja.

Panašios rūšys